Temizlik yaparken en çok zorlayan işlerin başında cam temizliği geliyor.  Özellikle camları sildikten sonra kalan su ve el izleri kişilerin cam temizliğinden soğumasına neden oluyor.

İşte sizi tüm bu sorunlardan kurtaracak cam silme taktikleri..

Cam Nasıl Silinir?

İlk önce camın kasa kısmını temizleyin. Ardından camlara geçin.
Camların dışı, içine göre her zaman daha kirlidir. Bu yüzden önce iç taraftan başlanırsa dış taraftaki kirler daha iyi görülür.
Cam temizliğini güneşli bir günde yapmayın. Güneş ışığı yüzünden camlardaki lekeler veya çizikler fark edilemeyebilir. Bulutlu günlerde camdaki her detay görebileceği gibi güneşin sıcağına da maruz kalmazsınız.

Çizikler için pasta cila ya da diş macunu kullanın

Diş Macunu, Duş Jeli, Bebek Kolonyası ve Torku Ürünlerinde BİM İndirimi! 10 Ekim 2023 BİM Aktüel Ürünler Kataloğu Diş Macunu, Duş Jeli, Bebek Kolonyası ve Torku Ürünlerinde BİM İndirimi! 10 Ekim 2023 BİM Aktüel Ürünler Kataloğu

Marketlerde satılan pasta cila ürünleri tıpkı arabaların çiziklerini giderdiği gibi camların da çiziklerini gidermenize yardımcı olur. Ya da bir diğer yöntem diş macunu kullanın. Diş macununu çiziklerin olduğu alana sürün. Ardından hafif nemli bir bezle iyice ovalayın. Çiziklerin azaldığını göreceksiniz.

Temizleme suyu için karışım hazırlayın

Yarım çay bardağı bulaşık makinesi parlatıcısı, çeyrek çay bardağı çamaşır makinesi yumuşatıcı, çeyrek çay bardağı elde yıkama bulaşık deterjanı, yarım çay bardağı beyaz sirke üzerine 2-3 su bardağı sıcak suyu koyup çalkalayın. Öncedenkaba kirini aldığınız camlara hazırladığınız bu suyu sıkıp ardından ıslak bir bezle silip sonrasında kuru bezle durulayın.