Mustafa Sarıgül, Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Kemal Kılıçdaroğlu'na dünden daha fazla ihtiyaç vardır" dedi.

Erkılınç: İnternet medyasını zapt etmeyi değil saygınlığını artırmayı hedefliyoruz Erkılınç: İnternet medyasını zapt etmeyi değil saygınlığını artırmayı hedefliyoruz

Bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim sürecindeki yol haritasıyla ilgili sorusu üzerine Sarıgül, şu değerlendirmede bulundu:

"O gün Kemal Kılıçdaroğlu Bismillah demiştir, bir araya gelmeyecek olan birçok siyasi parti bir araya getirmiştir ve CHP'nin tarihteki en yüksek oyunu almıştır. Sayın Kılıçdaroğlu, kısmet olup da iki puan daha almış olsaydı, bu meydanda dolaşan aslan parçaları, bu meydanda dolaşan yiğitler, belki de bugün Çankaya Köşkü'nde Başbakanlık koltuğunda, Cumhurbaşkanlığı vekilliği koltuğunda oturuyorlardı, o zaman hiçbir şey yoktu. Tencere kaynarken maymun oynarken herkes yanınızdadır. Maharet tencere kaynamadığı zaman da o dostluğunuzu o kadirşinaslığınızı ve o vefanızı göstermektir. Türkiye Cumhuriyeti şu anda ana muhalefet partisine yeni bir lider aramıyor, şu anda Cumhuriyet Halk Parti'mizin Kemal Kılıçdaroğlu’na Türkiye Cumhuriyetimizin Kemal Kılıçdaroğlu'na dünden daha fazla ihtiyacı vardır. "

Kılıçdaroğlu'nun vicdanlı, merhametli ve adaletli siyasetine inandığını söyleyen Sarıgül, "Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz seçim döneminde tek başına mücadele vermiştir, zaman zaman da yalnız bırakılmıştır. Kemal Kılıçdaroğlu kaybetmemiştir, biz kendisine kazandıramadık, hakikaten yazıklar olsun bize. Birinci turda AK Parti ipi göğüsleyemedi, o 15 günlük süre içersin de aslan parçaları, bugün konuşan o yiğitler, genel başkanımızın yanında olup da genel merkezden kol kanat gerip 15 günlük süreci iyi değerlendirselerdi, bugün belki sonuç daha da faklı olurdu." değerlendirmesinde bulundu.

CUMHURİYET PARTİSİNİN IRGATI, ÇOBANIYIM. 

Bir Gazeteci'nin genel Başkanlıkta isminiz geçiyor. Bu konuda ne söylemek istersiniz. " Ben CHP'nin ırgatı, çobanıyım. Şu anda yerimi ve yurdumu biliyorum. Ahde vefaya büyük öner veriyorum.  Vefasız adam taş olur. Şunu bilin ki şu an CHP'de bir genel başkanlık arayışı yok. CHP'de bir kadro arayışı var. Yenileşme arayışı var. Değişim arayışı var. Bunun da önünü Sayın genel Başkanım Kılıçdaroğlu açmıştır. İlçe ve il kongreleri devam ediyor. Kurultay süreci içerisinde genel başkanımızın etrafında İyi bir teşkilatçı kadro ile birlikte CHP'nin yerel seçimlerde iyi sonuç almak için elimden gelen mücadeleyi vereceğim" dedi.