CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, TBMM’de yaptığı basın toplantısında zamları konu aldı. Hükümeti eleştiren Sarıgül, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizde her sabah zam çiçekleri açıyor. Her gün her şeye zam geliyor. Gelince de tam geliyor. Oto gaz, benzin ve motorin fiyatı 6 TL birden arttı. Bir bardak benzin 10 TL oldu. Bir bardak benzinle buradan Kızılay’a gidersiniz ama dönemezsiniz. Akaryakıttaki bu artış iğneden ipliğe her şeye zam gelmesi demektir. İşçi, memur, emekli maaş zamlarının erimesi demektir. İnsanların alım gücünün düşmesi demektir. Geçim sıkıntısının, yoksulluğun ve borçların artması demektir.
 
Sabah Zam, Akşam Zam, Yattık Zam, Kalktık Zam

Zam, zam, zam, zam, zam…
Sabah zam, akşam zam, yattık zam, kalktık zam, nefes aldık zam, gölgede oturduk zam. 21 yıl tek başına ülkeyi yönettikten sonra hala zamdan başka bir yol bulamıyorlar. Çıkıp bir de savunmaya kalkıyorlar. Maşallah, teflon tava gibiler, üstlerine hiçbir şey yapışmıyor.

Buradan ülkeyi yönetenlere sesleniyorum; Sizde insaf, sizde vicdan, sizde merhamet kalmadı mı? İnsanlar geçinemiyor. İnsanlar feryat ediyor.

Gücünüz Zenginlere Yetmedi, Faturayı Halka Ödettiniz

Ekonomiyi yönetemediniz, acı reçeteyi yine halka yüklediniz. Gücünüz zenginlere yetmedi. Faturayı yine halka ödettiniz. Kemeri yine halka sıktırdınız. Elinizi yine yoksulun sofrasına uzattınız. Ak Parti zenginden alamaz. Ak Parti fakirden alır, zengine dağıtır. Ak Parti’nin gücü emekliye, dula, yetime, dar gelirliye yeter. Ak Partinin gücü garibana yeter.

Mehmet Demir’den genel merkeze çıkarma Mehmet Demir’den genel merkeze çıkarma

Zenginleri Doyurursak, Fakirler Doyar

Ama şunu unutmayın: Hep söyledim.Bugün buradan bir kez daha söylüyorum: 
Zenginleri doyurursak, fakirler doyar, doymayan fakirler değil, doymayan zenginler."