Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi belli oldu! Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi belli oldu!

Bakan Yumaklı, üreticilerin ürün hasadına devam ettiğini hatırlatarak, “Memleketin her yerinde devam eden hasat şu anda yüzde 50’yi geçti. Toprak Mahsulleri Ofisi, kendisine gelen ürünleri açıklamış olduğu fiyattan herhangi bir zaman sınırı olmadan alacak. Şu anda bazı yerlerde fiyatların düşük olmasından kaynaklı diğer piyasa aktörlerinin almadığını, almaktan imtina ettiğini biliyoruz” diye konuştu.

“1-2 hafta sürebilecek yoğunluk sonrası herhangi bir sıkıntı kalmayacak”
Bu sene rekoltenin iyi olmasının kendilerini sevindirdiğini aktaran Yumaklı, şunları kaydetti:
“Elhamdülillah çok yoğun bir hasat sonucunda alım talebi gelebilir. Bunlar için zamana ihtiyacımız olabilir. Kısmen operasyonel sıkıntılar da olabilir. Bunların tamamını gidermeye çalışıyoruz. Eğer böyle bir sorun varsa bulunduğunuz yerdeki il ilçe müdürlüklerine haber verirseniz bu problemleri arkadaşlarımız çözmek suretiyle sıkıntıları giderecekler. Belki 1-2 hafta sürebilecek yoğunluk var. İnşallah ondan sonra herhangi bir sıkıntı kalmayacaktır.”
Konuşmasının ardından Hicabi Bitik'e Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye eden Bakan Yumaklı, evde toplanan çiftçilerle sohbet ederek sorunlarını dinledi. İHA