KUDAKA Erzincan Yatırım Destek Ofisinde gerçekleşen sözleşme imza törenine, Ajans Genel Sekreteri Oktay Güven ve İliç Arıcılar Bal Üretimi ve Pazarlama Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Kübra Atalay katıldı.

Refüjlerde ki yaya yolu olmayan boşluklar tehlikeye davetiye çıkarıyor Refüjlerde ki yaya yolu olmayan boşluklar tehlikeye davetiye çıkarıyor

2022 yılında Erzincan’ın İliç ilçesinde kurulan İliç Arıcılar Bal Üretimi ve Pazarlama Kooperatifi bugün 40 üyesi ile arı sütü, propolis vb. bal ve türev ürünler üretmekte ve bu yüksek kaliteli ürünlerini pazarlamaktadır.

Üretilen yüksek kaliteli ürünlerin markalaştırılması ve çevrimiçi (online) olarak satışa sunulması amacıyla hazırlanan proje kapsamında bal ve türev ürünlerin hem çeşitlendirilmesi hem de nitelik olarak güçlendirilmesi için ana arı eğitimi,  arı sütü üretimi ve propolis işlenmesine yönelik çeşitli eğitimler düzenlenecektir. Yine proje dâhilinde kooperatife ait ürünlerin bir marka tesciline kavuşturulması amacıyla marka patent başvurusu yapılacaktır. Projenin son bileşeni ise online marketing/sosyal medya temelli marketing ve dijital tasarım eğitimleri ile üç dilde (Türkçe, İngilizce ve Arapça) hizmet verecek online satış sitesinin kurulması olacaktır. 

Proje ile bölge ölçeğinde arıcılığın geliştirilmesi ve bu sayede bölgesel kalkınma hedefine katkı sunulması planlanmaktadır.

Teknoloji destekli arıcılığın kalbi Erzincan projesi tamam (2)_1280x853