Elazığ'da silahlı saldırıya uğrayan kişi yaralandı Elazığ'da silahlı saldırıya uğrayan kişi yaralandı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ili olumsuz etkileyen afet nedeniyle bu yıl ki vekaletle kurban kesim organizasyonunu deprem bölgesinde yoğunlaştırdı. TDV, hayırseverlerin yurt içinde vekalet yoluyla emanet ettiği kurbanların etlerinin büyük bir kısmını deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine görevli ve gönüllüleriyle ulaştırdı.

Vakfın gönüllüsü ve Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncusu Emre Üçtepe, Türkiye Diyanet Vakfı’nın Hatay’daki vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonuna katıldı. Vakfın Hatay’daki çalışmalarına gönüllü olarak destek veren Üçtepe, Kurban Bayramı’nın paylaşmanın ve kardeşliğin bir yansıması olduğunu belirtti.

TDV’nin gerçekleştirdiği birçok yardım çalışmasına katıldığını ve bu vesileyle depremzedelerin yanında olduğunu ifade eden Emre Üçtepe, “Bu organizasyonun içinde gönüllü olarak yer almak benim için çok önemli ve gurur verici. Kurban organizasyonunu başından sonuna kadar her aşamasını bizzat takip ettim. Hayırsever milletimizin emanetlerini buradaki görevli arkadaşlarla birlikte titizlikle hazırlayarak depremzede kardeşlerimize ulaştırdık. Türkiye halkı depremin yaşandığı ilk günden beri tüm imkanlarını deprem bölgesine seferber etti. TDV de bu sene yardım faaliyetlerini buraya yoğunlaştırdı. Kurban yardımlarının yurt içinde büyük çoğunluğu depremzedelere ulaştırılıyor. Hatay’da da 25 binden fazla kişiye kurban eti ulaştırılacak.” dedi.

Kurban yardımlarının yanında çocuklar için bayramlık ve çeşitli hediyeler de verdiklerini ifade eden Üçtepe, “Bayramı her çocuk sevinç ve coşkuyla karşılamalı. Depremle hüzünlenen çocuklar milletimizin hediyeleriyle mutlu oluyor. Milletimize gerçekleştirdikleri yardımlar için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

316 binden fazla depremzedeye kurban eti ulaştırdı (1)_1280x854