Stanford Üniversitesinin koordinasyonunda yürütülen “Updated science-wide author databases of standardized citation indicators” başlıklı araştırmada detaylı bir bilimsel etki endeksi oluşturularak tüm dünyada araştırmalar yapan ve makaleler yayımlayan akademisyenler sıralandı. Bilimsel makalelerin atıf oranlarının yazar sırası ve sayısı gibi kriterlerin kompozit indikatör bilimsel etki endeksi kullanılarak değerlendirmeye alındığı araştırmada bilim insanlarının h-indeksi yayın ve atıf sayısı gibi önemli ölçütler göz önüne alınarak sıralama yapıldı.
Türkiye’den de birçok bilim adamının yer aldığı dünyanın en etkili bilim insanları listesinde, bu yıl da listede Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halis Süleyman, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Babacan İle Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cüneyt Türkeş yer aldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi olma ülküsü ile yola çıkan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin her alanda olduğu gibi bilimsel çalışmalarda da Türkiye’de ve dünyada adından söz ettiren bir üniversite olma yolunda ilerlediğini belirterek, “Üniversitemizi yaptıkları bilimsel çalışmalar dolayısıyla önemli bir yere taşıyan Prof. Dr. Halis Süleyman, Doç. Dr. Yunus Babacan ve Doç. Dr. Cüneyt Türkeş’e teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. -İHA-

Uyuşturucuyla yakalanan İranlı tutuklandı Uyuşturucuyla yakalanan İranlı tutuklandı

EBYÜ’den 3 akademisyen en etkili bilim insanları listesinde (1)_1280x386