Sporcularımız büyük bir başarıya imza atarak hem bizleri hem ülkemizi gururlandırdılar.

30 Mayıs - 3 Haziran 2023 tarihleri arasında Almanya'nın Bonn şehrinde gerçekleştirilen Yonex Bonn Uluslararası 2023 Badminton Olimpiyat Puan Kota Turnuvası'nda Türkiye'yi çift bayanlar kategorisinde temsil eden Bengisu Erçetin ve Nazlı Can İnci ikilisi, muhteşem bir performans sergileyerek zirveye yerleşti.

Bu heyecan verici yolculukta sporcularımız, üstün yetenekleri ve azimleriyle rakiplerini geride bırakarak büyük bir başarı elde ettiler. Turnuvanın her aşamasında mükemmel bir performans sergileyen çiftimiz, olağanüstü bir performans ortaya koyarak şu sonuçları elde etti:

Hollanda'yı 2-0 

Malezya'yı 2-0 

İspanya'yı 2-0 yenerek dikkatleri üzerlerine çektiler.

Ve sonunda, heyecan dolu bir final mücadelesinde Chinese Taipei'yi 2-0 mağlup ederek turnuvayı tüm ülkeye set vermeden Şampiyon olarak tamamladılar. Bu büyük başarı, Olimpiyatlar için bir adım daha atmalarını sağladı ve gelecekteki hedeflerine bir adım daha yaklaştırdı.

Sporcular, federasyon tarafından turnuvalara gönderilmeme kararı alınmasıyla başlangıçta zorluklarla karşılaştılar. Ancak gösterdikleri azim ve kararlılıkla, yeteneklerini kanıtlayarak büyük bir zafer elde ettiler. 5 turnuvada 4 derece alıp 1 turnuvada da 5. olarak bu başarıyı yakalamaları, sporcuların verdiği mücadelenin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Van'da "Bisikletini Kap Gel" etkinliği düzenlendi Van'da "Bisikletini Kap Gel" etkinliği düzenlendi

Erduran Proje ve Mimarlık konu ile ilgili olarak, “Sporcularımızın bu muhteşem başarısından dolayı büyük bir gurur ve sevinç duyuyoruz. Onların yanında olmak ve destek vermek bizim için büyük bir ayrıcalık. Gelecekteki mücadelelerinde de başarılarının devam etmesini diler, tebriklerimizi iletmekten mutluluk duyarız” dedi.

Bizler de sporun ve sporcunun yanında olan maddi manevi destek veren Erduran Proje ve Mimarlık yönetimine teşekkür ediyoruz.