Binali Yıldırım Erzincan’da
  Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir’i ziyaret eden Bakan Binali Yıldırım ardından Erzincan Belediyesi önünde halka seslendi.  Belediye önünde gerçekleşen törene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan İl Başkanı Burhan Çakır, Erzincan Eski Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve yoğun bir kalabalık katıldı.
Yapılan ziyaretten dolayı onur ve gurur duyduğunu söyleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy açıklamasında; “30 Mart itibariyle ve hemşerilerimizin büyük teveccühü ile almış olduğumuz bu görevde yaklaşık bir hafta geçti. Bu bir hafta süresi içerisinde hemşerilerimizin tebliğini kabul ediyoruz. Bu an itibariyle de Sayın Bakanımız sağ olsunlar, teşekkür ediyoruz, bizleri onurlandırdı ve şereflendirdiler. Erzincan’a gelerek ve sürpriz yaparak burada bizlere hayırlı olsun ziyaretini gerçekleştiriyor. Biz hemşerilerimiz adına tekrar hoş geldiniz diyoruz. Tabi ki artık seçimler geride kaldı. Bizler artık Ak Parti Belediye Başkanlığı rozetini bir tarafa bırakarak bundan sonraki çalışmalarda bütün hemşerilerimize eşit mesafede, 25 Mahallemizin hepsine ayrım gözetmeksizin hizmet etmeye devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugün, bugün olduğu gibi yarında Ak Parti hizmetleri hem Yerelde hem de Yurt genelinde hizmetlerine devam edecektir. Dünya lideri Sayın Başbakanımızın önderliğinde çıkmış olduğumuz bu yolda Allah’ın izniyle daha çok yapacak işler vardır. Huzurlarınızda tekrar tekrar Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Onun eserleri asla ve asla unutulmayacaktır. Çünkü Sayın Bakanımızla birlikte ve ekibiyle birlikte Türkiye’ye vurdukları damga, mühür ve dağlara yazdıkları isimler, nesilden nesile devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Allah birlik ve beraberliğimizi bozmadan ülkemize hizmet etmeye devam ettirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız ve hep birlikte Erzincan olup bu şehir imar etmeye devam edeceğiz. Bizden önce hizmet yapan Sayın Mehmet Buyruk Beye, Sayın Yüksel Çakır Beye huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak değişimiydi. Artık bizlerde gecemizi gündüzümüze katıp hizmet etmenin aşkı ve şevkiyle yaşayacağız. Ekibimizle ve hemşerilerimiz ile birlikte tekrar Sayın Bakanımıza hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.
Yeni Belediye Başkanımız Erzincan’ımıza hayırlı olsun diyen Eski Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ise açıklamasında; “İlk olarak Belediye Başkanımıza hayırlı olsun diyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Bütün çalışma arkadaşlarını da başarılar diliyoruz. Ayrıca seçimlerde ilçelerimizde yarışan bütün Başkan adaylarımıza teşekkür ediyoruz. Onlara da buradan başarılar diliyoruz. Bu seçimlerin kazanılmasında çok büyük gayret gösteren Ak Parti Erzincan İl Başkanımıza, Merkez İlçe Başkanımıza, Kadın Kolları Başkanımıza, Gençlik Kolları Başkanımıza, ekibine ve tün teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Onların desteği, gayreti bu başarının elde edilmesi için çok önemli bir katkı oldu. Özellikle de Erzincanlı hanımlara teşekkür ediyoruz. Çünkü onlar bu seçimin en önemli belirleyicisi oldular. Dolayısıyla Erzincan bir kez daha refah örneğini en güzel şekilde gösterdi. Tabi bu bir bayrak yarışıdır. Bu yarış geçmiş dönemde de hizmet eden arkadaşlarımızın bıraktığı yerden hizmet yapmaya devam edecekler. Erzincan’ın seçimden diğer seçime değil nesillerimize uzanan bir vizyonla yeni projeleri şehrimize kazandıracaklar. Biz 11 yıl görev süremiz boyunca hep şunu önemsedik.
Gelecek nesile daha güzel, yaşanacak bir Türkiye bırakmanın gayreti ve çabası içerisinde olduk. Sorunlarını torunlarına bırakan bir iktidar değil, sorunları anında çözen ve torunlara da daha güzel, yaşanacak bir Türkiye bırakmanın gayreti ve çabası içerisinde olduk. Dolayısıyla 30 Mart seçimlerinde hayal görenler, başka bir Türkiye hayal edenler, sorunlarıyla boğuşan, önünü göremeyen, ekonomik, siyasi iktidarı kaybolmuş, barış ve kardeşlik havası zarar görmüş bir Türkiye beklentisi burada da bir kez daha dersini almış oldu. Demokrasi ve milli irade bir kez daha galip gelmiş oldu. Bunun örneği en güzel bir şekilde gösteren illerinden bir tanesi de Erzincan olmuştur. Erzincan bir kez daha kendini ispatlamıştır. Bu nedenle de tüm hemşerilerimi yürekten kutluyorum.
Türkiye yeni bir döneme giriyor
Türkiye yeni bir döneme giriyor. Yeni dönem Türkiye’de ilk defa Cumhurbaşkanlık seçimi ilk defa halk tarafında yapılacaktır. Buda Türk demokrasisinin yeni bir merhalesidir. 45 Milyon üzerindeki seçmen bizzat oylarıyla ülkenin Cumhurbaşkanını seçecek ve ardından da tabi bilindiği üzere genel seçimler var. Dolayısıyla önümüzdeki 2 yıl oldukça hareketli geçecek. Ama seçimler gelip geçiyor ve yaşam devam ediyor. Seçimlerin ülke gündemini bu kadar yoğun bir şekilde yer alması doğrusu çokta istediğimiz bir şey değil. Seçimlerde, seçim dönemi gündeme gelmeli ve kısa sürede de hayat tekrar normal haline dönmelidir. Aksi taktirde ekonomi bundan olumsuz etkileniyor. İnsanların ileri, güçleri yavaşlıyor ve sürekli de bir gergin hava oluşuyor. Bir gerçeği göz arda etmemek lazım, demokrasinin tecelli ettiği yer sandıktır. Sandık dışında medet ummak, çözüm arayışına girmek hem huzura, hem istikrara hem de demokrasiye verilecek en büyük zarardır. 11 yıllık iktidar dönemimizde zaman zaman milli irade dışında girişimlerle hep karşılaştık. Ama her seferinde halkın ve milletin gücü galip çıktı.
Siyaset kendi işini yapacak Cemaat kendi işini yapacak
Önemli nokta şudur. Siyaset kendi işini yapacak Cemaat kendi işini yapacak. Biri diğerinin alanına girmeye heveslendiği zaman ortada kargaşada oluyor. İnsanlar, yüz binlerce ve milyonlarca vatandaşımız elinden ve avucunda arttırdığı her türlü imkanı Cemaat’e niye veriyor? Çünkü düşünce sadece çocuklarımız burada iyi yetişsin, dinini öğrensin, milletini ve bayrağını seven gençler olarak yetişsin diye veriyor. Yoksa buradaki kaynaklarla “Ben çok güçlendim artık ülkeyi de yönetirim” gibi bir hevese kapılanlara yapılan bir destek asla değildir. Bu seçimlerin verdiği en büyük mesaj budur. Ülkeyi siyasetçiler yönetir, Cemaatlerde irşat eder. Siz irşat işiyle yetinin, ülkeyi yönetme hevesine de kapılmayın. Bu mesajı umarım herkes almıştır. Bundan sonraki hal ve hareketlerinde, faaliyetlerinde de ona göre duruşlarını ortaya koyarlar. Milletin fertlerinin arasında da herhangi bir husumet oluşturmazlar. Hiçbir zaman bu yaşadığımız olaylardan dolayı dininde ve diyanetinde olan masum ve temiz vatandaşlarımızı hedef almadık. Bu kuruluşlara destek verenlere de niye destek verdiniz diye de sorgulamadık.
Çünkü bizim insanımızın inancında vardır, bizim insanımızın hayat tarzında vardır. Komşusu aç yatarken, tok yatan bizden değildir diyen Peygamberimizin öğüdü hepimiz içindir. Biz bunları esas alarak hep yarımcı olduk. Hep elimizden gelenin daha fazlasını verme gayreti içerisinde olduk. Ama bunlar dediğim gibi irşat ve hizmet amaçlıydı. Bu amacı başka yönlere çekenler hata yapmıştır. Dolayısıyla hatandan dönmekte erdemliktir. 30 Mart bu hatanın kabul edilemez bir hata olduğunu da göstermiştir. Hiç kimse milli iradenin bileğini bükemez. Hangi isim ve kisve altında gelirse gelsin millet iradesine toslar geri döner. Bir kez daha bu böyle olmuştur. İnşallah bu ve buna benzer olayları ülkemiz bir daha yaşamaz. Enerjisini de boş yere harcamaz. Şeklinde konuştu.

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.