Erzincan Müftülüğü konferans salonunda bir araya gelen personel ile mutat toplantı gündem maddeleri üzerinde görüşüldü.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ibadetlerin edası ile ilgili çalışmalara dair talimatından, Camiler ve Din görevlileri Haftası yarışmalarına, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Rahleden Sahneye Sahne Oyun Metin Yazma Yarışmasından, 2024 yılı Hac Eğitim Seminerleri ile ilgili talimatın görüşülmesine bir dizi gündem konusu istişare edildi.

Mutat Toplantının ardından tecrübe paylaşımı maksadıyla Erzincan’da bulunan İstanbul Sancaktepe Müftülüğü Sarıgazi Yunus Emre Cami Uzman İmam Hatipliğinden emekli Mehmet Keskin ise Din Görevlileri’nin bulundukları mahaldeki her bir insandan sorumlu olduklarını, daha iyi din hizmeti sunabilmek için neler yapmalıyım? Nasıl yapmalıyım? gibi soruları kendimize sormamız gerektiğini, bu alanda aklımıza gelen düşünce ve fikirleri birbirimizle paylaşmanın önemini, camilerimizi hayat merkezli imar etmemiz gerektiğini, din görevlilerinin peygamber varisleri olduğunu ve dinin temsilcileri olduğunu, din görevlilerinin toplumun her kesimine din hizmetleri sunma sorumluluğu olduğunu belirterek resmi görev yaptığı yıllarda camide uygulanan proje ve hizmetlerini anlattı.

Ayrıca Sarıgazi Yunus Emre Cami İmam Hatipliği olarak şimdiye kadar 10 sempozyum düzenlendiğini 11.sini düzenlemek için de çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Mezbahaneler denetleniyor Mezbahaneler denetleniyor

Mehmet Keskin hoca, daha sonra Kur’an Kursu öğreticileriyle ve manevi rehberlerle bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı.

Programlar iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

Editör: Adem Küçükkaya