Erzincan’da 1147 konut yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hedefimiz; 81 ilimizde ve tüm ilçelerimizde 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa, 50 bin iş yeri yaparak milletimizin istifadesine sunmaktır. Vatandaşlarımız, toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2 artı 1 konutlarımıza, aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle sahip olabileceklerdir. Aynı şekilde, toplam 850 bin lira fiyata sahip 3 artı 1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle yapılabilecektir” dedi.

Açıklanan konut projesinde;

Erzincan Merkez’de 300, Kemah’ta 285, Otlukbeli’ de 110, Refahiye’de 214, Çayırlı’ da 158, İliç’te 80 olmak üzere toplam 1147 konut yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:
Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

 • • T.C. vatandaşı olması,
 • • Proje il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il nüfusuna kayıtlı olması,
 • • Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dâhilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri kategorisi hariç).
  • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL (İstanbul İli için 18.000 TL) olması gerekmektedir. (Başvuru sahibinin ve eşinin, başvuru tarihi itibariyle gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri kategorisi hariç)
  • Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi ve eşi adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir, birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacak.
  • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.
  • Genç kategorisine
  14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecek.
  • Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri Kategorisine; TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden “HAK SAHİPLİĞİ” onaylananlar başvuru yapabilecektir. Sözleşme aşamasında konut başvurusu yapılan İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya başvuru yapılan İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belge istenecek.


Konutlar, %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları konut teslimlerini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde konut satışı yapılacak.

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüsamettin Şener 2 hafta önce

İnönü'nün yaptığı hillekarlıklardan uzak olur inşAllah. Erzincanın yerlilerine ev edindirmediği gibi. Alın teri ile elde ettiklerinide Hillekarlıkla devlet içine yerleştirdiği hayin ermeni soylular ile Nitelikli dolandırıcılığın en aşağılık hırsızlık,GASP suçları işleyerek Ellerinden alınmak isteniyor. 1939 depreminde kasten geç davranarak 30.000 erzincanlıyı -45 derece soğuktan dondurarak öldüren. Toplu mezar diye bir çukur açıp içine dolduran. Yarı donmuş insanlar toprağın sıcaklığı ile kendilerine gelince. Kendi çabaları ile mazardan çıkmaya çalışan tüzlerce yaralı insanıda Kazma kürak,baltalarla öldürüp. Bunlara nasıl bakacağız,hangi hastanelere yerleştireceğiz ermeni düşüncesi ile . Bütün dünyadan gelen deprem yardımlarınıda Çalıp kendine ve taraftarlarına Ankara'da Saraçoğlu Mahallesi,Kendinede PEMBE KÖŞKLER yaptıran 1917 yılı BAKÜ-BAĞDAD savaşından Kaçan ermeni inönüyü . Bunu Kurşuna dizin diye emir veren Erzincan Askeri lise Komutanının Emrini yerine G. atından alaşağı edip

Avatar
Hüsamettin Şener 2 hafta önce

Bazıları erken uyarıdan anlamayınca uyarı yazılarımıda yayınlamıyorlar.1939 depreminin soyguncusu,katili inönü olunca taraftarlarıda hillekar oluyorlar...
www.depremerkenuyari.com

banner37