Başvurular İŞKUR’dan gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adaylarda en az ilkokul mezuniyet şartı arandığı aktarılırken, adayların belirtilen şartları dikkatle incelemesi gerektiği kaydedildi.

İstanbul, Konya, Kütahya, Gaziantep, Kocaeli, Muğla, Manisa başta olmak üzere birçok şehire temizlik görevlisi alımı yapılacak.

Başvurular Online

Temizlik görevlisi alımı başvuruları İŞKUR resmi sayfası üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor. İŞKUR kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, açık iş ilanları kısmından kendinize uygun alımlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Ağrı Dağı'nda tipide kaybolan 2 kişinin bulunması için çalışma başlatıldı Ağrı Dağı'nda tipide kaybolan 2 kişinin bulunması için çalışma başlatıldı

Temizlik görevlisi görevleri arasında çalışılan alanın havalandırılmasını sağlamak, 

Temizleme ve süpürme işlemlerini gerçekleştirmek, yüzeydeki kir ve tozları almak, çalışma alanındaki çöpleri toplamak, cam silmek, zeminleri parlatmak gibi işler yer alır. 

Bu işleri gerçekleştirirken her şeyden önce kendi temizliğine özen göstermelidir. 

Temizlik görevlisi görev tanımı:  itibariyle vakumlama, otomatla süpürme, sanayi süpürgeleri ile üretim alanlarını temizleme, temizleme işleminden zarar görme ihtimali olan malzeme ve eşyaları koruma önlemi alma hususlarından da sorumludur. 

Üretim yapan büyük işletmelerde üretim sahası içerisinde, idari ofis binalarında ya da bina dışındaki genel temizlik alanından sorumlu tutulur. Bürolarda çalışan temizlik görevlisi tuvalet, lavabo, idari ofis camları, tüm teknik donanımları, masa, dolap ve tüm yüzeylerin temizliğini gerçekleştirir. Üretim yapılan işletmelerde sahada çalışan temizlik görevlisi iş tanımı içerisinde makine ve teçhiz atların temizliği, saha zemininin toz, kir ve tüm lekelerden arındırılmasını sağlama, üretim alanındaki lavabo ve tuvaletlerin temizliği, dezenfektan solüsyonları ile uygun hijyen sağlama, atık deposu, tıbbi ve üretim atıklarını toplama gibi işler bulunur.

Görev ve sorumluluklarını gerçekleştirirken günlük, haftalık ya da aylık temizlik planı üzerinden çalışmasını tamamlar. Tüm bu görev tanımlarının yanı sıra amirleri tarafından kendisine verilecek görevleri de üstlenerek yerine getirir.

Başvuru ve diğer detaylar için İŞKUR resmi sayfasını  ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Saliha Kara