Oturmuş ne yapalım diye düşünüyor ve canınızı sıkıyorsanız bir de komedi filmi izlemeyi deneyin. Mısırlarınızı ya da cipsinizi hazır edin ve ekran başına geçin. İşte içinize neşe katacak 5 film tavsiyesi;

1. Anlat Bakalım (1999)

Robert De Niro'yu panik atak hastası Paul Viti olarak izlediğimiz filmde, olmadık zamanlarda ağlama krizlerine girerek zor anlar anlar yaşamaktadır. Bir gün yaşadığı trafikte psikiyatr olan Ben Sobel'ın (Billy Crystal) arabasına çarpar ve işte iyi olacak hastanın ayağına doktor gelmiştir bile!

2. Felekten Bir Gece (2009)

Komedi filmlerinin en bilindikleri arasına girmiş, vizyona girdiği günden itibaren büyük beğeni toplayan 2009 yapımı filmin ikinci filmi 2011'de üçüncü filmi ise 2013 yılında vizyona girmişti. Komedi filmi izlemeyi seviyorsanız ve halan Felekten Bir Gece serisini izlemediyseniz, hiç durmayın!

3. Uçak (1980)

En pratik tatlı; Sütlü İrmik Helvası En pratik tatlı; Sütlü İrmik Helvası

3 usta yönetmen David Zucker,  Jim Abrahams,  Jerry Zucker 'ın elinden geçen film, felaket filmlerinin parodisi olan Uçak'ta 2. DÜnya Savaşı pilotlarından Ted Striker travmatik kişiliği ve alkollik olmasına rağmen besin zehirlenesi geçirerek uçağı kullanamayınca kokpite geçiyor ve bunun üzerine kahkaha dolu olaylar başlar.

4. Bu Nasıl Aile! (2013)

Jennifer Aniston, Emma Roberts, Ed Helms gibi ünlü oyuncuların yer aldığı 2013 ABD yapımı filmde, David'in macerası aynı yerde yaşadığı gençlere yardım etmeye çalıştığında hiçbir iyiliğin cezasız kalmayacağını anlamasıyla başlıyor. 

5. Genç Çıraklar (2013)

Billy ve Nick bir şirketin pazarlama departmanında çalışan ve dijital dünyanın yeniliklerine ayak uydurmakta zorlanan iki pazarlama elemanıdır. Nihayetinde beklenen olur ve işlerinden kovulurlar. İşsizlik sorunuyla baş etmeye çalışan ikili, bir plan yaparak medya devi Google´ın stajyerlik pozisyonlarına başvuruda bulunurlar. Mülakata ve eğitim programına yoğun bir başvuru olmaktadır ve başvurada bulunanların küçük bir kısmı, sadece bu konuda çok zeki olanlar kabul edilmektedir. Başvurada bulunanlarla karşı karşıya gelen ikili, eğitim programındaki herkesin yarı yaşlarındaki gençler olduğunu ve hepsinin alanında uzman olduğunu fark eder. Kendi farklarını ve tecrübelerini kanıtlamaya çalışırlar ve kıyasıya bir rekabet başlar. Dahası Billy ve Nick bu süreçte birbirleriyle de rekabet etmek zorunda kalır.

Şimdiden iyi seyirler.
 

Editör: Merve Kiraz