Rüyalar insanın başka alemleri yolculuğu olarak adlandırılır. 3 şekilde adlandırılan rüyalar ya dini bir ikaz veya iyi/kötü haber niteliğinde, ya şeytandan vesvese için gelen rüyalar niteliğinde ya da bilinç altının yansıması niteliğinde meydana gelir. 

Peki rüyada cennet görmek neye yorulur?

Rüyada cennet görmek, yüce Allah’ın mümin kulları için hazırladığı saadet yurdudur ve onun rahmetinin bir eseridir.
Rüyada cennet görmek tabiri hayır ve müjde ile tabir olunur.
Bir kimsenin rüyada cenneti açıkça görmesi, arzu ettiği ve istediği her şeye nail olacağına delalet eder.

Rüyada cennetin içine girdiğini görmek, her iki alemde de emniyet ve sevinç işaretidir.

Bir kimsenin rüyada cennetin haznedarını görmesi; sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz bir hayata ve belalardan emin olmaya delalet eder.

Rüyada cennete girdiğini görmek şu şekillerde tabir olunur:

1.    a) Cami,
2.    b) Zikir meclisi,
3.    c) Çarşı,
4.    d) Hac ibadeti,
5.    e) Allah yolunda cihat,
6.    f) İlim ve salih amel.

Bazen de rüyada cennete girdiğini görmek, cennete girmeye vesile olacak güzel ve makbul ameller işlemeye delalet eder.

Bir adamın rüyada cennetin sütünden, içki ve şarabından veya sularından içtiğini görmesi; ilme, hikmete, nimete, güzel itikada ve Sünnet-i Seniyyeyi işlemeye delalet eder.

Rüyada cennet meyvelerinden yediğini görmek, yediği meyve kadar rızıklanacağına işarettir. Bazen de cennete girmek, üzüntü ve kederden halas olmaya işarettir.

Bir kimsenin rüyasında eşi ile beraber cennete girdiğini görmesi, dünyada eşi ile iyi geçineceğine delalet eder.

Rüyada cennet köşklerinden birine girdiğini görmek, yüksek mertebeye, iftihar vesilesi olarak iş işlemeye, genişlik ve zenginliğe ve güzel akıbete delalet eder.

Rüyada cennete girip ırmaklarından içmek, meyvelerinden yemek, ağaçlarının gölgesinde oturmak huri ve gılmanını görmek; ilme, hidayete, rızka, zürriyete, uzun ömre, son nefesinde vefat etmeye alamettir.

Rüyada Cennet Kuşu Görmek

Çok hayırlı haberler duymaya tabir edilir. Rüya sahibi öylesine güzel haberler alacak ki ömründe hiç heyecanlanmadığı kadar heyecanlanacak hiç mutlu olmadığı kadar mutlu olacak demektir.

Rüyada Cennet Bahçesi Görmek

Kurutma Makinesi, No-Frost Buzdolabı, Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, 4K HD Oyun Konsolu  ŞOK EKSTRA'da Satışta! Kurutma Makinesi, No-Frost Buzdolabı, Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, 4K HD Oyun Konsolu ŞOK EKSTRA'da Satışta!

Rüyada cennet bahçesi görmek, rızkın genişliğine hane içindeki nimetin bolluğuna delalet eder. Rüya sahibinin evinde bin bir çeşit nimet olacak ve bu bolluk hayat boyunca devam edecek demektir.

Rüyada Cennetten Kovulmak

Kişinin çok umutsuz ve üzgün olduğu bir anda çok olumlu bir gelişme sayesinde şansının geri dönmesine ve kendisine çok büyük sürpriz olmasına işaret eder.

Rüyada cennet gibi bir yer görmek tabiri

Rüyada cennet gibi bir yer görmek hayırlı evlat sahibi olacağına ve eşinden fayda göreceğine, huzurunun ve başarılarının da kalıcı olacağına, çok büyük kazançlar ve kısmetler elde edileceğine, çok uzun zamandan beri kurduğu hayallerini gerçekleştireceğine, rahat edeceğine ve huzur duyacağına, iş hayatının her geçen gün daha iyi bir duruma geleceğine, tabir edilir.

Ayrıca rüyada cennet gibi bir yer görmek uzun zamandan beri yapmak istediği ve bir türlü yapamadığı şeyleri yapacağına, pürüzlü durumları halletmek için aile üyelerini ikna etmek isteyeceğine, çok büyük ve hayırlı olayların yaşanacağına, yorumlanır.

•    spor yapmaya başlanılacağına tabir edilir.
•    rahatsızlık veren durumları ortadan kaldırılacağına delalet eder.
•    yaptığı işlerde kazanacağı başarılar ve dürüst ve namuslu bir kişi olmasından ötürü insanlar tarafından sevileceğine yorulur.

Dini olarak Rüyada cennet gibi bir yer görmek tabiri

Dini olarak rüyada cennet gibi bir yer görmek hayatının ve işlerinin büyük bir hızda değişeceğine, beklemediği bir anda üst üste müjdeli haberler alacağına, zararların sevilen kişilerden alınacak yardım ve destek ile telafi edileceğine, büyük başarılar elde edeceğine, geçiminin yerinde olacağına, işlerinde çok büyük ilerleme sağlayacağına, huzurunu yerine getireceğine, uzlaşmacı yaklaşımını kaybedeceğine, delalet eder.

Verilen açıklamalar sadece sembollerin verdiği anlamlardır. Rüyayı nasıl ve hangi etkenlerle beraber gördüğünüz manasını değiştirebilir.