Rüyalarımız bize ne anlatıyor? Rüyada görülen örümcek, böcek gibi semboller hayırlı anlamlar mı yoksa hayırsız anlamlar mı içeriyor?

24 Parça Yemek Takımı, Fincan Seti, Karma Kek Kalıbı, Ayaklı Kapaklı Servis Tabağı, Tost/Kahve/ Waffle Makinesi A-101'de 24 Parça Yemek Takımı, Fincan Seti, Karma Kek Kalıbı, Ayaklı Kapaklı Servis Tabağı, Tost/Kahve/ Waffle Makinesi A-101'de

Rüyada örümcek görmek iyi şeylere işaret ederken bir yandan da iyi ve güzel olmayan şeylere de işaret edebilmektedir. Rüyada örümcek dini bütün, dürüst, dini vecibelere düşkün birine ve böyle biriyle yan yana gelmeye işaret ederken aynı zamanda muska, büyü yapan bir kadına, zayıf ve kendini çaresiz hisseden birine ya da çalışmayı sevmeyen, üç kağıtçı birine işaret eder. Rüyada görülen örümcek bazen de güzel ve hayırlı bir şey duymaya delalet eder. Örümceği yalnız değil de ağıyla birlikte görmek çaresizlik anlamına gelir. Hane içinde dolaşan örümcek iyi değildir. Kıtlık ve maddi sorunlar anlamına gelir.

Rüyada Örümcek Öldürmek

Rüyada örümcek öldürmek iyi bir şeydir. Kötü huylara sahip olan bir kadından uzaklaşmaya ve ayrılmaya delalet eder. Bu kişi büyü yapan, dürüst olmayan ve terbiye yoksunu biri olabilir. Kişinin yakasına yapışan kötü birinden kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada Evde Örümcek Görmek

Rüyada örümceğin eve girmesi kazancın dolayısıyla da o evin rızkının azalacağına delalet eder. Bir kişi rüyasında evine girmiş bir örümcek görürse bu o kişinin evinin bereketinin kaçacağı ve maddi olarak zor duruma düşeceği anlamına gelir. O evde yokluk yaşanacağına işaret eder. İşlerin de yolunda gitmeyeceğine ve para kaybı yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Örümcek Ağı Görmek

Rüyada örümcek ağı görmek çok güzel ve iyidir. Bu çok mutlu, huzurlu ve sağlıklı izdivaçlara işaret eder. Fakat eğer ağın içinde bir örümcek görülürse bu iyi bir şeye işaret etmez. Evde yaşanacak olan sıkıntılara delalet eder. Ayrıca örümcek ağını gören bir hanımefendiyse bu onun ailesi ya da yakın akrabalarıyla ağız tadının bozulacağına, örümcek ağını gören bir erkekse işlerinin yolunda gitmeyeceği bir sürece işaret eder.

Rüyada Örümcek Isırması

İş hayatında ve sosyal hayat içerisinde sıkıntı verecek ve maddi ve manevi sorunlara yol açacak bir kişinin varlığını, bu kişi yüzünden rüya sahibinin rahat bir hayat yaşayamayacağına, kötü durumlara düşeceğine ve aile bireyleri tartışma yaşayacağına işaret eder. Aynı zamanda, beklenmeyen bir anda maddi kaynakları tüketecek bir durumla karşılaşılacağına ve uzun bir süre boyunca borçlarla boğuşulacağına yorulur.

Rüyada Örümcek Adam Olmak

Sorun yaratacak bir durumun yakın bir zaman içinde ortadan kaldırılacağına, işlerin çok hayırlı ve güzel bir şekilde ilerleyeceğine, sıkıntıların biteceğine, eğitimle ilgili olarak büyük bir adım atılacağına, herkesi şaşırtacak bir karar verileceğine ve kısa süre içinde dünyaevine girileceğine delalet eder.

Rüyada örümceklerin bir ağ ördüğünü görmek, mutlu olacağınız bir haber almak demektir. Örümceğin yiyecekler üzerinde dolaştığını görmek, kimsenin kısa bir süre parasız kalması anlamındadır.
Rüyada örümceklerin bir ağ oluşturarak bir yolu kapadığını görmek; çok çalışıp ter döktükten sonra ödüllendirileceksiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada dişi örümcek görmek, sihir yapan bir kadına da işarettir. Rüyada dişi örümcek görmek; bazen tembel, hilekâr ve zayıf bir kadına, yoldan çıkmış kimseye, kocasının yatağında yatmak istemeyen ahlâksız kadına işaret eder.
Rüyada dişi örümcek yakalamak görmek, böyle bir kadınla evlenmeye; rüyada dişi örümcek öldürmek, yukarıdaki niteliklerden birini taşıyan kimseden kurtulmaya delalet eder.

Rüyada örümceğin ördüğü ağ ile birlikte öldürüp yok etmek, zayıflık ve gevşekliğe delalet eder. Örümceğin damdan düşmesi şiddetli kışa; örümcek ağlarında oluşmuş bir kazak ya da kıyafet görmek, soğuk kışı sağ salim ve esenlik içinde geçireceğinize delalet eder.

Rüyada bir örümceğin kendisinden kaçtığını gören, zayıf ve dindar bir adamdan ayrılır. Örümcek ağını kendiniz dokuduğunuzu görüyorsanız, dokumacılık sanatını bilmeye işarettir. Rüyada örümceğin ördüğü örümcek ağlarının eline bulaştığını gören kimse, bir başkasının başladığı işe sonradan dahil olur başarı elde eder. 

Kirmani’ye göre; rüyada örümcek görmek, dokumacı ile tabir olunur. Bir örümcek tuttuğunu gören, bir dokuma ustası ile arkadaş olur. 

Günlük hayatta yaşadıklarınızı rüyalarınızla ilişkilendirmenizde de fayda var. Rüyalarınızın psikolojik anlamlarda içerebileceğini unutmayın.