Muş'ta sıcak havadan bunalan çocuklar ve gençler, Çar Çayı'nda oluşturulan gölette yüzerek serinliyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava, Muş'ta da etkili oluyor.

Çar Çayı' çocuk _1280x874

Sıcaktan bunalan çocuklar ve gençler, serinlemek için Çar Çayı'nı tercih ediyor. Çayda vatandaşlar tarafından oluşturulan gölete girenler hem serinliyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor.


Öte yandan Kars'ta bir esnaf, sıcaktan bunalan çalışanları ve çocuklarının serinlemesi için kamyonet kasasını su ile doldurup "mobil havuza" dönüştürdü.

6 Ekim'de BİM'e Kütahya Porselen / Emsan Çeyiz Seti Geliyor! 6 Ekim'de BİM'e Kütahya Porselen / Emsan Çeyiz Seti Geliyor!

Kamyonet havuz _1280x850

Yusufpaşa Mahallesi'nde Alican Kaya, sıcaktan bunalan çalışanları ve çocukları için kamyonet kasasını havuza çevirmeye karar verdi. Naylon brandayla kapladığı aracın kasasını su ile doldurup mobil havuz hazırlayan Kaya, bu sayede çocukları, yeğenleri ve çalışanlarına bunaltıcı sıcak havalarda ücretsiz serinleme imkanı sundu. Özellikle hava sıcaklığının arttığı öğle saatlerinde işe ara veren çalışanlar, mobil havuzda serinliyor.


 

Kaynak: AA