Kullanıcıların yüzde 63'ü TikTok'u yeni ürünler keşfetmek için kullanıyor! Kullanıcıların yüzde 63'ü TikTok'u yeni ürünler keşfetmek için kullanıyor!

Günlük yaşantımızın ayrılmaz parçalarından biri de telefonlarımızdır. Telefonlar hem iletişim kurmak hem de bilgi edinmek hem de eğlenmek için zaman geçirdiğimiz teknolojik aletlerden biridir. Telefonumuzu daima yanımızda taşıdığımızdan onu bulunduğumuz yerin yakınına koyarız. Ancak bu ortamlar tam bir bakteri yuvası olabilir. Bu nedenle telefonlarımız da kirlenebilir.

Bazen bilinçsizce ellerimizi temizlemeden telefonumuzu tutabiliriz. Bu durumda da tam anlamıyla mikrop yuvasını elimizde tutmuş oluruz. Telefonu temizlemek adına hemen ıslak mendile yelteniriz. Ancak bu yöntem telefonunuz için yapacağınız en büyük kötülüklerden biridir. Telefonunuzu ıslak mendille sakın ama sakın silmeyin!

İşte ıslak mendilin telefona verdiği zararlar…

TELEFON TEMİZLİĞİ NASIL OLMALI?

Islak mendiller yüksek aşındırıcıdır. Bu nedenle telefona zarar verir ve çizer. Islak mendilin içinde bulunan su telefonun içine işleyebilir. Suyun telefona nüfuz etmesi demek telefonda bulunan elektronik bileşenlerin apaçık bir şekilde zarar görmesi demektir. Bu nedenle telefonunuzun büyük ölçüde zarar görmesini istemiyorsanız artık onu ıslak mendille temizlemekten vazgeçin. Bunun yerine aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Telefonunuzu ıslak mendille temizlemek yerine, telefonlar için özel olarak hazırlanmış mikrofiber bezleri tercih edebilirsiniz. Bu bezler hem ekranı çizmeden temizler hem de leke izi bırakmaz. Ayrıca telefonlar için özel olarak üretilmiş temizleme spreyleri kullanabilirsiniz. Spreyi sıktıktan sonra mikfrofiber bezle temizleyebilirsiniz.