Aslen Erzincanlı olan Sinan Aksu 1980 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini gördüğü Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nin ardından Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayarak 2002 yılında mezun oldu.

Elektrik ve doğalgaza zam Elektrik ve doğalgaza zam

Kamudaki meslek hayatına 2002 yılında TBMM'de başlayan Aksu, Milletvekili Danışmanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü ve Başbakanlık Müşavirliği kadrolarında bulundu.

2007 yılında Spordan Sorumlu Devlet Bakan Danışmanlığı görevine başlayan Sinan Aksu, 2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı.

20 Şubat 2014 tarihinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü görevine getirilen Aksu, bu görevi takiben 30 Mart 2015’te Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü olarak atandı.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ndeki görev süresi boyunca ‘gençlik’ temalı çok sayıda faaliyet ve projelerde yer alan Aksu, 2016 yılında, 1. Hizmetkâr Liderlik Zirvesi’nde “Yılın Hizmetkâr Bürokratı” ödülüne layık görülmüştür.

20 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı görevine atanmıştır.

Kamu yararına birçok vakıf ve dernekte Mütevelli Heyeti Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Aksu, evli ve iki çocuk babasıdır.