Ağustos ayının dolunayı, bu ayki 2 dolunaydan biri olması anlamında benzersiz olmayabilir. Ancak 1 Ağustos'taki dolunay, geldiği kadar nadirdir. Yeni başlayanlar için, bu mavi ay eksantrik Kova'da oluyor. Özgürlüğünüze adım atmaya ve yol boyunca birkaç kuralı çiğnemeye tamamen hazırlanın. Bu asi enerjiyi kucaklamak istiyorsanız, ayı başlatan ayın burcunuzu nasıl etkilediğini bilmek isteyeceksiniz.

Bu ay bir değil iki süper ay olacağından, yıldız gözlemcileri ve astroloji meraklılarının hepsi Ağustos 2023'ü takipte önemli bir kozmik değişimi başlatan ilk Ağustos dolunayı ve onun 12 zodyak üzerindeki etkileri hakkında her şeyi öğrenin.

Tüm dolunaylar gibi, bu ay fenomeni de eğer onlara açıksanız, hayatınızda farklı beklentiler ve değişiklikler getirebilir.

Columbia Yağmurluk, Michael Kors Çanta Çeşitleri, New Balance Ayakkabı Modelleri, 14 Kişilik Çadır ŞOK EKSTRA'DA! Columbia Yağmurluk, Michael Kors Çanta Çeşitleri, New Balance Ayakkabı Modelleri, 14 Kişilik Çadır ŞOK EKSTRA'DA!

Bize doğanın cömertliğini hatırlatan bu dönemde şükran, gelişmenin anahtarıdır. Mersin Balığı dolunayının konumunu ve önemini anlamak, onun arkasındaki manevi anlamı çözmenize yardımcı olabilir.

Adı Büyük Göller'de yaşayan Yerli Amerikalılar tarafından verilen Farmer's Almanac, bu ay olayının lakabının, tatlı su balığı türü olan Mersin Balığını avlamak için en iyi zamanın Ağustos olması gerçeğinden kaynaklandığını açıklıyor. 

Hasat mevsimiyle aynı zamana denk gelen süper ay, çeşitli kültürlerde doğanın bolluğunun bir göstergesidir. Bu nedenle, Mersin Balığı Ayı, Pagan festivali Lammas ile aynı tarihte yükselir. Kanada Cree kültüründe, Uçan Ay olarak bilinir, çünkü kuşların yavruları kanatlarını açmayı ve ilk kez bu sıralarda uçmak için bebek adımlarını atmayı öğrenirler.

Ağustos dolunayı için kullanılan diğer isimler Anglo-Sakson kültüründe Mısır Ayı, Kara Kiraz Ayı, Yükselen Ay ve ayrıca Tahıl Ayı'dır. 

Astronomik olarak, 1 Ağustos ayı, Dünya'nın güneş etrafındaki yörüngesini hesaplamak için kullanılır; Haziran gündönümü ile Eylül ekinoksu arasındaki orta noktayı işaret eder.

Astrolog Şenay Devi

 KOVA BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

2023 yılının ikinci SüperAy’ı 1 Ağustos Salı gecesi saat 21:31’de zirve noktasına varıyor. SüperAy veya SÜPER DOLUNAY Ay’ın Dünya’ya en yakın pozisyondayken oluşan dolunaya verilen isimdir. Böylesi dönemlerde duygular iyice zirveye varır. Bazen tepkisel olarak, bazen de yaratıcı olarak ortaya çıkar. Plüton’un da Ay Düğümleriyle dik açılarının etkin olduğu zaman dilimindeyiz. Haliyle tepkisel olarak da ortaya çıkması muhtemeldir. Topluluk olarak yöneticilere verilen tepkiler aşkın bir hale dönüşebilir. Jüpiter Boğa burcunda olduğu için bu tepkiler para ve finans, artan fiyatlar, enflasyon, gıda fiyatları, fiziksel güvence sıkıntısı, barınma sıkıntısı, mülteciler gibi konularda patlak verebilir. Zira dolunay Jüpiter ile dik açı oluşturmakta. Venüs gerilemesini de hesaba katarsak, özel ilişkilerde de çalkantılar yaşanabilir.  

astroart