Erzincan Müftülüğü’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden azad olma iklimi Ramazan'ın mübarek Kadir Gecesi'nde Rabbin rahmet ve merhametine, bağışına muhtaç mü'minler camileri doldurarak ellerini semaya, dillerini duaya, Rabbin mağfiretine/bağışlamasına açtılar.

İlimizde tüm camilerimizde olduğu gibi Terzibaba Camii'nde icra edilen Kadir Gecesi Özel Programında müminler, seçkin hafız hocalarımızın tilavet ettiği Kur'an-ı Kerim'le, ilahi ekibinin okuduğu ilahi ve kasidelerle coştu, İl Müftümüz Muharrem Gül'ün yaptığı "Kadir Gecesinin fazileti, Ramazan ve Dayanışma" konulu sohbeti ve Ramazan boyunca okunan hatm-i şerif'lerin duasıyla gecenin feyz ve bereketi mü'minler üzerine sağanak olup yağdı.

Gece dolayısıyla cemaatle yapılan musafaha ve tebrikleşmenin ardından tesbih namazı kılındı, sabah namazı vaktine, tan yeri ağarıncaya kadar camilerimiz cemaatin ibadet ve tezekkürü, tefekkürü, itikafı için kullanıma açık bırakıldı.
Kendisine yapılan bütün ibadetleri, kulluk ve yakarışları kabullerin en güzeliyle kabul buyurmasını Rabbimizden niyâz ediyoruz.”

Eyyup TAŞ