Çiğ Köfte Kıvamında Kısır Tarifi (Böylesini hiç denemediniz) Çiğ Köfte Kıvamında Kısır Tarifi (Böylesini hiç denemediniz)

Tunceli’de ilk açıldığında özel bir işletme tarafından çalıştırılan çadır otel, 4 yıl boyunca atıl durumda kaldı. Otel, Vali Mehmet Ali Özkan’ın talimatıyla 6 ay önce Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine devredildi. İl Özel İdaresi tarafından yapılan tadilat sonrası Munzur Doğa Sporları ve Konaklama Merkezi adıyla 3 ay önce hizmet vermeye başlayan 36 odalı otel, il dışından tatile gelen vatandaşlar ve sporculara konaklama hizmeti sunuyor. Munzur Çayı kıyısında yer alan otel, büyük rağbet görüyor.
Özellikle yazın kentte konaklama konusunda yaşanan sıkıntıları da gidermeyi hedefleyen tesis hakkında bilgi veren Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım, daha önce özel bir işletmeye ait olup 4 yıl boyunca atıl kalan mekanı Vali Mehmet Ali Özkan’ın himayesinde kuruma kazandırdıklarını söyledi. 2 milyonluk harcamayla tesisin eksiklerini giderip, 3 ay önce hizmete açtıklarını belirten Yıldırım, “Burada hem sporcularımızı hem de dışarıdan gelen misafirlerimizi konaklatıyoruz. İlimizdeki konaklama ihtiyacı da göz önüne alındığında ilin bu anlamadaki yükünü de hafifletmiş oluyoruz. Hem kurumumuza gelir sağlamak hem de gelen vatandaşlara hizmet etmek açısından güzel bir mekan yaptığımızı düşünüyoruz” dedi.

Munzur Vadisi'nde çadır otele yoğun ilgi var (1)_1280x576
36 odalı işletmede tüm odaların dolu olduğunu kaydeden Yıldırım, “İnşallah yaz boyunca da böyle devam edecek. Çünkü dışarıdan arayan, soran vatandaşlarımız var. Adana, Mardin, Diyarbakır, Ankara, İstanbul'dan gelen vatandaşlara hizmet veriyoruz. Onları güzel misafir edip, mutlu bir şekilde ayrılmaları konusunda elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.
Adana’dan ailesiyle birlikte tatile gelen Oğuzhan Doğan, “Tunceli’de böyle bir yer beklemiyorduk. Çok güzel olmuş. Çalışanlar ilgili, hizmet güzel. Manzarası da son derece güzel. Öğleden sonra esinti oluyor. Adana gibi sıcak bir yerden geldiğimiz için bu kadar serinlik beklemiyorduk” şeklinde konuştu.
Ankara’dan gelen Hüseyin Eren tesisin aile ortamı gibi olduğunu ve gayet memnun kaldıklarını belirtirken, Hatice Eren ise, “Tunceli’ye ilk kez geldiğim için biraz tereddütlü geldim. Ancak bu tereddüdüm geçti. Mekan çok güzel ve beklentilerimi karşıladı” ifadelerini kullandı. -İHA-