Bir garip fındık kavgası; Giresun fındığı mı, Ordu fındığı mı? Bir garip fındık kavgası; Giresun fındığı mı, Ordu fındığı mı?

Erzincan'ın üzümlü ilçesinde bu gün yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılmaya çalışılıyor. Yağan yağmur ve dağlara yağan dolunun ardından sel gelen ilçe'de hasar çok büyük. Üzümlü'nün yarısına elektrik verilemiyor. Su şebekesi de zarar gören ilçede sular çamur şeklinde akıyor. Doğalgaz hattından kanalizasyon ve yağmur suyu kanallarına kadar tüm noktalarda hasar var. Şahıslara ait evler, üzüm baranları, bağ ve bahçelerde büyük oranda hasar var. İlçenin sebze - meyve hali de hasardan nasibini aldı.

VALİLİK AFET BÖLGESİNDE

Erzincan Valisi Hamza AYDOĞDU Afet bölgesinde Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı'dan bölgenin durumu ile ilgili bilgiler aldı. Vali Yardımcısını bölgede görevlendiren Aydoğdu, Bölgenin afetin izlerini kısa sürede giderilmesi için seferberlik ilan etti. Bir vali yardımcısının görevlendirildiği ilçede kaymakamlıkta kriz merkezi oluşturuldu. Gelebilecek 2. bir sele karşı vatandaşın anonslarla bilgilendirildiği ilçede karayolları ekipleri başta olmak üzere Erzincan Belediyesi ekiplerinin de yoğun çaba sarfettiği gözlemlendi. Belediye'den halkın musluklardan akan içme suyunu kullanmaması gerektiği ile ilgili anonslar yapılırken bir çok vatandaşın da bağ ve bahçesi de sel suları altında kaldı.