Babanın oğluna olan şefkati viral oldu Babanın oğluna olan şefkati viral oldu

Doğal güzellikleriyle saklı bir cenneti andıran kanyon, yılın dört mevsimi rengarenk görüntüsüyle de ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Osmanlı Dönemi'nde yaşamış olan alimlerden Somuncu Baba'nın mezarının yer aldığı türbe ile birleşen kanyonu binlerce yerli yabancı turist ziyaret ediyor.
Kanyonu ve Somuncu Baba Türbesi’ni görmeyenleri ziyarete davet eden bölgede esnaflık yapan Mustafa İmlek, “Yerimiz doğa güzellikleriyle beraber güzel bir yer. Buraya günü birlikte binlerce kişi geliyor. Bizde burada esnaf olarak kazancımızı sağlıyoruz. Yaz aylarında daha canlı oluyor bölge herkesi buraya ziyarete bekliyoruz” dedi.
Bir başka esnaf Mehmet Soylu ise depremlerden sonra bölgeyi ziyaret eden turist sayısında bir miktar azalma yaşanmış olsa da yaz ayları ile birlikte canlılığın yeniden başladığını kaydederek, ”Biz burada esnafız bölgeye yurtiçi ve yurtdışında ziyaretçiler geliyor. Depremden sonra insanlar ziyarete gelmeye çekiyor, gelip görülecek yer çok fazla yine de insanlarımızı ziyarete bekliyoruz “diye konuştu. (İHA)

Tohma kanyonu, birleştiği Somuncu Baba Türbesi ile büyülüyor (1)_1280x720