T.C. ERZİNCAN İCRA DAİRESİ 2020/38 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Erzincan İli, Merkez İlçesi, Fatih Mahallesi, Köyaltı Mevkii, 1543 ada, 2 parselde kayıtlı, Mesken nitelikli, B Blok, Birinci kat, 4 Nolu Bağımsız bölüm taşınmazdır. Taşınmaz borçlu adına tam hisseli kayıtlı olup, 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre 2 parsel, konut alan yapılaşma koşulu, blok nizam yapı stili ile 4 kata imarlıdır. Taşınmazın bulunduğu bölgede konut yapılaşma şekli ön plandadır. Bölgede ticari anlamda her hangi bir yapılaşma bulunmamakla beraber sosyal donatı alanları ihtiyacı karşılayacak seviyededir. Taşınmazın her hangi bir ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz brüt 87 m2, net 76 m2 alanlı olup, 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Fiziksel özellikler bakımından zeminler oda bölümlerinde laminant parke, ıslak hacim ve koridorlarda seramik, duvarlar, salon, mutfak, oda, bölümlerinde alçı sıva üzeri plastik boya, banyo ve WC bölümlerinde seramik şeklinde dekore edilmiştir. Kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın yapı sınıfı 3-A dır. Ancak meskene kalorifer tesisatı çekilerek 3-B yapı sınıfında değerlendirilmiştir. Taşınmaza 137.594,85 TL değer tespiti yapılmıştır.
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre 2 parsel, konut alan yapılaşma koşulu, blok nizam yapı stili ile 4 kata imarlıdır.
Kıymeti : 137.594,85 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/01/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/02/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Erzincan Adliyesi Erzincan İcra Müdürlüğü önü koridoru Merkez ERZİNCAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/38 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/10/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

doğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.