Forbes çiftlerin boşanma nedenlerine dair bir anket yaptı. Yapılan ankete bin kişi katıldı. Anketin sonuçları çiftlerin boyanma nedenini ortaya çıkardı.

Kariyer
Yapılan ankette en çok boşanma nedeni kariyer çıktı. Ankete katılanların yüzde 46'sı geleceğe dönük kariyer planlarının evliliklerindeki en büyük çatışma kaynağı olduğunu aktardı.

Ebeveynlik
Ankette boşanmaya neden olan en önemli ikinci konu ebeveynlik oldu. Boşanmış veya boşanma aşamasındaki çiftlerin yüzde 43'ü ebeveynlik konusunda ortak noktayı bulamadığı için boşandıklarını belirtti.

İş Bölümü ve Aile Sorunları
Forbes'da paylaşılan ankete göre boşanma kararlarının çoğuna ev içerisindeki iş bölümü ve aile sorunları da neden oluyor. Ayrıca karar çoğu zaman tek taraflı başlatılıyor. Katılımcıların yalnızca yüzde 27'si boşanma kararını ortaklaşa verdiklerini ifade ediyor.

Uyum Eksikliği
Yeni evli çiftlerde boşanma nedeni olarak ilk sırada uyum eksikliği yer alıyor.  İlk yıllarında boşanan çiftlerin yüzde 59'u uyum eksikliği nedeniyle partnerlerinden ayrıldığını aktarıyor.

Aile Desteğinden Yoksunluk / Sadakatsizlik / Maddiyat
Araştırmada  aile desteğinden yoksun olmak, sadakatsizlik ve finansal sorunlar boşanmaya neden olan diğer sebepler olarak ortaya çıkıyor.

Ayrıca çiftler boşanmaların büyük bir bölümünü evliliğin 3. ve 7. yılları arasında gerçekleştiriyor.

Doğu Ekspresi seferleri ve fiyatları belli oldu Doğu Ekspresi seferleri ve fiyatları belli oldu