Tatilciler de ilk olarak Ekşisu mesire alanını tercih ettiklerini söyleyerek, mesire alanının yeni çehresini çok beğendiklerini dile söylediler.  

Bayram tatilinin 9 gün olması ve havaların sıcak olmasını fırsat bilen Erzincanlılar, mesire alanlarına akın ederek piknik yapmanın keyfini çıkarıyor. Erzincan’da önemli mesire alanlarından olan Ekşisu ve Girlevik mesire alanları havanın da güzel olmasıyla dolup taşıyor. Ağaçların altına kilimlerini seren vatandaşlar, çocuklara salıncaklar kurdu, mangalları yaktı, çimenlerin üzerinde top koşturdu.

                Ekşisu mesire alanına akın eden yüzlerce vatandaş, burada ağaçların altında ve kaplıca havuzlarında serinlemeye çalıştılar. Sıcak havadan bunalan küçük çocuklar ise, mesire alanları içerisindeki su kanallarına akın ettiler.

Binlerce yıllık meslek günümüzde hala önemini koruyor Binlerce yıllık meslek günümüzde hala önemini koruyor

Yurtdışından ve şehir dışından gelen gurbetçiler, Erzincan Ekşisu mesire alanının yeni halini oldukça beğendiklerini söylediler. Yapılan çalışmaları takdirle karşılayan tatilciler, Ekşisu’nun Erzincan ekonomisine kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Bayram boyunca mesire alanları dolup taşıyor (3)_1280x853