Etkisi uzun sürecek, kişiyi zorlamayacak bayram temizliği yapmak mümkün mü? Elbette mümkün! Doğru ürün ve doğru temizleme tekniği ile evinizi pırıl pırıl temizleyebilir ve bunu yaparken de düşündüğünüz kadar yorulmayabilirsiniz.

Eşi engelli olunca görevi devraldığı vakıfta 34 yıldır özel bireylerin annesi oldu Eşi engelli olunca görevi devraldığı vakıfta 34 yıldır özel bireylerin annesi oldu

Temizlikte püf noktalar!

  • İlk olarak dağınıklığı toplayın.
  • Bayram ve bahar temizliği olduğu için dolap içlerini de toparlayın.
  • Odada önce perdeleri söküp yıkamaya atın, ardından camları silin.
  • Camları sildikten sonra makineden çıkan perdeyi asın. Ancak perde asma işlemine geçmeden önce kirli yatak örtüsü, çarşaf ve yastık kılıflarını çıkarın ve yıkanması için makineye atın. 
  • Perde asma işlemi bittikten sonra mutlaka ara verin.
  • Ardından yataklarınızı sulu sistem temizlik robotu ile süpürerek tozdan arındırın. Bahara girirken yatakları temizlemek önemli.

PÜF NOKTA: Temizlikte kullanacağınız süpürge önemli. İyi bir süpürge hem temizliği kolaylaştırır hem de aktif temizlemesiyle zamandan tassarruf sağlar. Ayrıca özellikle ortamdan aldığı tozu suya hapseden, çekiş gücü yüksek, temizlik robotlarını tercih edin. 

TEMİZLİK SIRALAMASI: Önce toparla, süpür, toz al, sil! 

Halı ve koltuk yıkayacaksanız ileride koku yapmaması için iyice kuruduğundan emin olun. 
En son banyo ve tuvaleti temizleyin ve temizlikte kullandığınız bezleri yıkamaya alın.

Evin temizlikten sonra gzel kokması için oda parfümü kullanabileceğiniz gibi kimyasal kullanmadan portakal, limon, lavanta gibi doğal aromalardan da yararlanabilirsiniz.

Temizli yaparken ara vermeyi ve dinlenmeyi unutmayın.”

Editör: Sena ERDOĞAN