Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı

Yalçınkaya yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir.

Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli görevler üstlendiği bir gerçektir. Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Basın; toplumsal gelişme ve bilinçlenmeye önemli katkılar sağlamaktadır.

Bayburt'ta inanılmaz olay; çoban öldü 150 hayvan son anda kurtarıldı Bayburt'ta inanılmaz olay; çoban öldü 150 hayvan son anda kurtarıldı

Basın kuruluşlarımız Halkımızın anında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, sansürün kaldırılışının yıl dönümünde; tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” en içten dileklerimle kutluyorum. İlimiz basınına bu güne kadar olduğu gibi, bundan böyle de ilkeli ve tarafsız bir anlayışla haber yapmayı sürdüreceğine inandığım Gazeteci meslektaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

egc_848x960