Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Erasmus+ koordinatörü Meryem ÇELEBİ tarafından yüz yüze ve uygulamalı olarak Erasmus+ atölye çalışmaları gerçekleştirildi. 

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliğinin hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır.

Ara dönem gençlik kampı başladı Ara dönem gençlik kampı başladı

Bu kapsamda kurumlarımızın Erasmus+ faaliyetlerini desteklemek ve bu program hakkındaki farkındalığını artırmak için Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Erasmus+ koordinatörü Meryem ÇELEBİ tarafından yüz yüze ve uygulamalı olarak Erasmus+ atölye çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Çalışmanın hedef kitlesi daha önce Erasmus+ projesi yapmamış ve proje yapmak isteyen gönüllü öğretmenler olmuştur ve çalışma toplam 108 gönüllü öğretmenin katılımıyla 6 gün boyunca 6 farklı grupla gerçekleştirilmiştir.”

Eyyup TAŞ