Erzincan’da haksız fiyat artışları ve stokçuluk denetimleri devam ediyor.

Vatandaşların, ihtiyaçlarının teminine yönelik piyasa koşullarında sunulan mal ve hizmetlere erişimlerinin güvence altına alınması, haksız fiyat artışları ile stokçuluk karşısında mağdur olmaması ve iyi niyetli işletmelerin haklarını korumak maksadıyla Erzincan merkez ve ilçelerde denetimler devam ediyor.

Erzincan Valiliği koordinesinde, Ticaret İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Defterdarlık/Mal Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Belediye personellerinden müteşekkil denetim ekiplerimizce market, toptancı ve benzeri işyerlerine yönelik denetimler yapılıyor.

Yapılan denetimlerde; ürünlerin girdi ve satış fiyatları, stok durumları ve tavsiye edilen tüketim ile son kullanma tarihlerine ilişkin incelenmeler yapılıyor.

Denetim ekipleri tarafından titizlikle sürdürülen ve artarak devam edecek olan denetimler sırasında aksine hareket eden işyeri veya firmaların tespit edilmesi halinde mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli adli ve idari işlemler başlatılarak, ilgili firmalara idari para cezası uygulanacak.