Kur’an Kursları 2021-2022 Yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle açıklama yapan Diyanet-Sen Erzincan Şube Zakir Yıldız, Kur’an Kursları eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, Kur’an kursu öğreticilerine ve öğrencilerine başarılar diledi.

Bütün eğitimlerin en önemli unsurunun eğitimi veren kişiler olduğuna dikkat çeken Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir YILDIZ şunları kaydetti: “Kuran eğitiminin manevi birikimimiz için kıymet ve değeri ifadelerle anlatılamaz. Fakat öğreticilerimizin daha rahat şartlarda eğitim verebilmeleri için gerekli alt yapı hizmetlerinin tamamlanması, salonlarımızın kış eğitimine ve pandemi şartlarına uygun hale getirilmesi önemli buluyoruz.

Bu kapsamda geçen süreç içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan her ne kadar pandemi süreci bitmiş gibi görünse de COVID-19’un yayılmasını önlemek için hem camilerdeki din görevlilerimizin hem de Kur’an Kursu Öğreticilerimizin üzerlerindeki iş yükünü hafifletmek adına Camilerimizin ve Kur’an kurslarımızın temizliği için İŞKUR’un Toplum Yararına Programı (TYP) üzerinden personel alınması talebinde bulunmuştuk talebimizin olumlu karşılandığı için ayrıca teşekkür ediyorum.

 Ülkemizde yıllarca kendi çıkarları doğrultusunda dinimizi istismar eden kişi ve gruplar olmuştur. Bunlara fırsat vermemek için dinimizi Diyanet İşleri Başkanlığının açtığı kurslarda öğrenmek büyük önem taşıyor. Kur’an kurslarımız sayesinde dinimizi öğrenmenin önündeki engeleler kalkmış oldu. Yatılı Kur’an kurslarımızda ve diğer kurslarda verilen hafızlık eğitimi sayesinde Kur’an hafızlarımız her geçen gün artıyor. Bütün bunlar Diyanet İşleri Başkanlığımızın sunduğu güzel hizmetlerin bir neticesidir”

Diyanet-Sen ailesi olarak ilkelerimizden asla taviz vermeden çalışmalarımızı ilk günkü şevkle sürdürüyor, din görevlilerine, vakıf çalışanlarına, mazlumlara ve tüm insanlığa hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile her yaş gurubundan insanımıza güzel dinimizi öğretmek için çaba harcayan, büyük gayretler gösteren Kur’an Kursu Öğreticilerimize teşekkür ediyor sıkıntıların aşılıp sağlıklı, güvenli ve huzur içinde bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyor, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz ve öğrencilerimiz için 2021-2022 yılı Kur’an Kursu Eğitim Öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.