Seçimlerde CHP’nin bir neferi, bir ırgatı olarak çalıştığını belirten Sarıgül, Türk halkının dünya demokrasisine umut olduğunu, ülkemiz demokrasisine güç verdiğini söyledi.

DSİ’den  Erzincan’a yatırım seferberliği DSİ’den Erzincan’a yatırım seferberliği

Sarıgül, geçim sıkıntısı çekenlerin ve haksızlığa uğrayanların iktidarı uyarma fırsatını kullandıklarının altını çizdi.

Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü: “Milletimizin sandıkta verdiği mesajları herkesin iyi okuması lazım. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ülkemizi yoruyor. Bu sistem partilere yük oluyor. Bu sistemin mecbur bıraktığı ittifakların yürümediği görüldü. Bırakalım, ittifakı millet sandıkta yapsın. Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis, bağımsız yargıya dayalı demokratik parlamenter sisteme geçmemiz lazım.

İktidarıyla muhalefetiyle, ekonomiye odaklanmamız lazım. Seçimler partimiz açısından bir zaferdir. Ülkemizin nüfus ve ekonomik gücünün yüzde 70’ini barındıran iller CHP yönetimlerine geçti.

 “CHP, yüzde 25’i geçemez, Ak Parti lideri Erdoğan seçim kaybetmez, iktidarın alternatifi yok” gibi psikolojik sınırlar aşıldı. Cam tavanlar tuzla buz oldu. Halkımız CHP’ne, ülkemizin her zor döneminde o döneme uygun görevler vermiştir. Bu seçimlerin partimize yüklediği görev; işsizlik, yoksulluk, pahalılık altındaki kitlelerin derdine derman olmaktır. Ak Parti iktidarının merkezi idarede yapamadığı ne varsa CHP’li belediyeler olarak bizim yapmamız lazım.

Üreten, doyuran, istihdam yaratan bir belediye düzeni kurmamız lazım. Halkımızın bize verdiği görevi başarmalıyız. “Ne ezen ne ezilen insanca, hakça bir düzen” olsun diye başarmalıyız. 85 milyonun 85 milyonu için başarmalıyız.”

Editör: Adem Küçükkaya