Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaretinde öğrencilere hitap ederek, mesleki eğitimin önemini anlattı. Meslek liselerinde hem akademik eğitimin hem de mesleki eğitimin verilerek öğrencilerin iki altın bileziğe sahip olacaklarını belirtti. Yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami ölçüde uymaya devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Okul İdarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Aziz Gün, FATEM'in projelerdeki başarısının artarak sürmesi gerektiğini, pandeminin olumsuz etkilerinin azaltılması için rehberlik çalışmalarının yoğunlaştırılması üzerinde durdu. Mesleki eğitimin sorunları ile ilgili Erzincan’da görev yapan rehber öğretmenler ve meslek dersi öğretmenlerinin katılımıyla mesleklerin tanıtımının ve öğrencilerin bilinçli alan tercihi yapmaları konusunda çalıştay düzenlenmesinin planlandığını açıkladı.

Ayrıca İşletmelerde Mesleki Eğitim konusunda Organize Sanayi Bölgesiyle yapılan işbirliği konusunda bilgi aldı. Okulda düzenlenen okuma saati uygulaması ve akademik başarının artırma çalışmaları konusunda da bilgi alan il müdürü 9. sınıftan itibaren düzenli olarak öğrencinin takibi için yapılan çalışmaların artırılarak sürdürülmesi gerektiğini belirtti.