İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlığında, Şube Müdürleri Hasan Güneş, Mecit Sarı ve pansiyonu olan okul müdürleri ve belletmen öğretmenler ile iki farklı oturumda İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Müdürlüğe bağlı okul pansiyonlarında hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla pansiyon hizmetlerine ilişkin toplantılar düzenlendi.

Bu kapsamda ilk olarak İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün belletmen eğitimi farkındalık seminerine katılan öğretmenlerle bir araya geldi. Gün pansiyonlarda görev yapan belletmen öğretmenlerle yaptığı görüşmede şu ana kadar pansiyonlarda kayda değer bir sorunun olmamasının sevindirici fakat pansiyonların öğrencilerin evleri konumunda olduğundan dolayı pansiyonlarda yapılacak etkinliklerin çocukların sosyal bilişsel, sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerine oldukça katkı sağlayacağını ifade etti. Öğrencilerin özellikle hafta sonları akademik başarılarına katkı sağlamaları için destekleme ve yetiştirme kurslarına yönlendirilmesi çeşitli sosyal aktivitelerde yer almasının sağlanması ve psikososyal eğitimsel sorunların giderilmesi için bir takım çalışmaların yapılacağını ifade etti.
 Ayrıca pansiyonlardaki hijyenin, gıda güvenliğinin kullanılan mekânların temizliğinin öğrencilerin sağlıklı yaşamaları açısından önemli olduğunu vurguladı. İkinci dönem itibariyle pansiyonlarımızda çeşitli kültürel, sosyal, bilimsel ve sanatsal aktivitelerin yapılacağını ifade eden Gün, kız ve erkek pansiyonlarda kalan tüm öğrencilerin severek katılacağı faaliyetlerin hayata geçirileceğini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, pansiyon belletmen öğretmenlerine yapmış oldukları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Bir sonraki oturumda pansiyonlardan sorumlu okul yöneticileri ile yapılan toplantıda, yemekhane hizmetleri, temizlik hizmetleri, belletici ve nöbetçi belletici öğretmenlerin görevlendirilmesi, enerji verimliliği, pansiyonda barınan öğrencilerin sosyal faaliyetleri ile tamirat ve onarımlara ilişkin iş ve işlemler görüşüldü. 

“Ara Dönem Gençlik Kampı” start alıyor “Ara Dönem Gençlik Kampı” start alıyor

Merve KİRAZ