Erzincan'dan farklı mesleklerden 14 kişilik bir doğa sever grubu, geçtiğimiz günlerde Tunceli'nin Ovacık ilçesine 15 saat süren bir gezi düzenledi.

Çağlayan Beldesi, Tatlısu köyü Çat yaylasında buluşan ekip, Munzur Dağları Milli Parkı'nın eşsiz manzaraları eşliğinde Şahverdi köyüne kadar uzanan yaklaşık 30 kilometrelik bir parkuru tamamladı.

Modern tarım makineleri sayesinde Erzincan Ovası'nda hububat hasadı hızlandı Modern tarım makineleri sayesinde Erzincan Ovası'nda hububat hasadı hızlandı

Yürüyüş boyunca doğaseverler, boz ayı ve şamua yaban keçileri gibi vahşi yaşamın izlerini takip etme şansı yakaladı. Karlı zirvelerin ve berrak göllerin tadını çıkaran grup, mola verdikleri yerlerde serin sularda yüzerek yorgunluklarını attı.

Doğaseverlerden Cengiz Urtekin, Doktor Zafer Küçüksu, Serkan Tanrıverdi ve Suat Aktaş, bu geziyi unutulmaz kılan muhteşem doğa manzaraları, yaban hayatı ve göllerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Yürüyüş boyunca bol bol fotoğraf çekerek bu eşsiz anıları ölümsüzleştirdiler.

Editör: Adem Küçükkaya