Erzincan Pir Muhammed Bahaeddin Öğrenci Yurdunda düzenlenen iftar programına; Vali Vekili M. Deniz Arabacı ve Eşi Esma Arabacı, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 3’üncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Eşi, Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Eşi, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu ve depremzede vatandaşlarımız katıldı.

Vali Vekili. Deniz Arabacı ile Eşi Esma Arabacı ve beraberindeki protokol üyeleri, depremzede vatandaşlarla yakından ilgilenerek, geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Depremzede vatandaşlar ile bir süre sohbet eden Vali Vekili M. Deniz Arabacı, "tüm ülkemizi yasa boğan bu büyük felaketin yaralarını, devletimiz ve milletimiz el ele vererek sarıyor. Can Erzincan'ımız sizin kendi eviniz. Sizlerin rahat etmesi için her türlü imkanı seferber ediyoruz. Deprem afetinin acısını en iyi bilen illerden biri olarak acılarınızı paylaşarak azaltacağız. Erzincanlılar olarak her daim sizlerin yanınızdayız." dedi.

Program, hep birlikte iftar yapılması ve dua edilmesi ile sona erdi.

Eyyup TAŞ