Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından okul müdürü, müdür yardımcısı ve okul aile birliği başkanlarına yönelik Covit-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler konusunda Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

19 Ağustos 2021 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde "Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi hazırlanmış, bu rehber doğrultusunda 2020-2021 Eğitim öğretim yılının daha sağlıklı ve güveni bir şekilde devam edebilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından okul müdürü, müdür yardımcısı ve okul aile birliği başkanlarına yönelik Covit-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler konusunda Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yerverildi; “Toplantıda öncelikli olarak gündemde bulunan Covit aşısının önemi anlatılarak, maske, mesafe ve hijyenin de yaşantımızın bir parçası haline geldiği anlatıldı. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle okullarımızda havalandırma, genel temizlik kurallarına uyulmasının mücadelede geçen sürecinde sekteye uğramaması açısından çık önemli olduğu ifa edildi. Öğrencilerle bir araya gelmesi zorunlu olan öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranacakları ve sonuçların okul idaresi tarafından kayıt altında tutulacaktır. 16 Yaşından gün almış olan öğrencilerimize de sağlık bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapıldığı, anne ve babasının e-nabız üzerinden muvafakat vermesi üzerine aşı olabileceklerdir. Tüm okullarımıza yönelik yapılan bu toplantılar sosyal mesafe kurallarına uygun olarak üç gün devam edecektir.”

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Erkan HİRİK, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Gülşah TAŞ ve İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Şahin UÇAR'a geleceğin teminatı olan çocukların sağlığı için verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür etti.

Toplantıya İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Erkan HİRİK, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Gülşah TAŞ ve İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Şahin UÇAR katıldı.