Erzincan’da tefecilik suçunu işlediği değerlendirilen 4 şüpheli şahıstan 2 kişi tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Erzincan’da tefecilik suçunu işlediği değerlendirilen 4 şüpheli şahsa ait 2 mesken ve 1 işyerinde yapılan arama faaliyeti sonucunda; 5 adet senet, 5 adet banka dekontu, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ile 6 adet fişek, 2 adet tabanca fişeği, 2 adet flash bellek, 4 adet cep telefonu, 1 adet kamera kayıt cihazı ele geçirildi.

Erzincan Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Valiliğimiz İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, İlimiz Merkez ilçe ve köylerinde Tefecilik suçunu işlediği değerlendirilen 4 şüpheli şahsa ait 2 mesken ve 1 işyerinde yapılan arama faaliyeti sonucunda; 5 adet senet, 5 adet banka dekontu, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ile 6 adet fişek, 2 adet tabanca fişeği, 2 adet flash bellek, 4 adet cep telefonu, 1 adet kamera kayıt cihazı ele geçirilmiştir.

Soruşturma ile ilgili 6 mağdur şahsın ifadesinin alınmasına müteakip maruz kalmış oldukları tefecilik olayında uygulanan faiz farkının 6 aylık zaman diliminde yaklaşık 500.000 TL olduğu, mağdurları darp ve tehdit ederek maaşlarına tahsilat için el koydukları tespit edilmiştir.

 Olayın faili olduğu tespit edilen şüpheliler hakkında TCK (241) kapsamında yasal işlem başlatılarak, E.S.A. ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakılmış, Ç.A. adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, M.A. ve İ.Ş. tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. İlimizde mali suçlarla mücadeleye yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”