Şireci ve Bulut mesajlarında; " Berat Kandilinin birlik ve beraberlik içerisinde gönülleri fethederek, ülkemizde, İslam aleminde hayrımıza ve kurtuluşumuza vesile olmasını diliyoruz. Sevgili Peygamberimiz (SAV) bu gecede Allah’a çokça ibadet edilmesini, gündüzünde ise oruç tutulmasını tavsiye etmiştir. Berat gecesi güneş batınca Allah Teâlâ’nın dünyaya rahmetiyle tecellî ederek fecre kadar: ‘Bağışlanmak dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Belâya dûçar olan yok mu, ona afiyet vereyim!..’ buyurduğunu müjdelemiştir” 
 
Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Af ve şükür vesilesi olan kandiller, müminler için de manevi bir arınmanın yanında, hayat muhasebesi yapma fırsatı sunan müstesna gecelerdir. Berat Kandili de bu önemli gecelerden biridir. Bu gece yüce Mevla’mızdan beratımızı isteyelim. Sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım. Maneviyat duygularımızı en üst düzeyde yaşayacağımız bu mübarek gecenin; bizleri birlik, dirlik, kardeşlik ve barış içinde yaşamaya ulaştırmasını diliyor, tüm İslam Âlemi’nin mübarek Berat Kandili’ni kutluyoruz. 

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz" ifadelerini kullandılar.

Refahiye Belediye Başkanı Kök, koltuğu minik öğrencilere devretti Refahiye Belediye Başkanı Kök, koltuğu minik öğrencilere devretti

Adem KÜÇÜKKAYA

Editör: Merve Kiraz