Aşık Nurhani deyişleri ile mest etti Aşık Nurhani deyişleri ile mest etti

Şehir merkezinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı şehri baştan ayağa kapladı. Karla beraber etkisini arttıran sis görüş mesafesini 3 metreye kadar düşürdü. Ulaşımda zorluk çeken vatandaşlar durumdan olumsuz etkilenerek varacakları yere gidebilmek için dikkatli bir şekilde yol almaya çalıştı. Gece saatlerinde hava sıcaklığın hissedilir derecede düştüğü  sabah sokağa çıkan vatandaşlar buzlanmanın da olduğu merkezde işlerine gitmek için ayrı mesai yaptı. 
Öte yandan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde havanın çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı geçeceği, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
“Çığ uyarısı”
Bölgede yüksek kar örtüsü bulunan eğimli dik yamaçlarda çığ riski bulunduğundan, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
“Buzlanma ve don uyarısı”
Bölge genelinde gün boyu buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere vatandaşlarımızın ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. (İHA)