Meşveret Erzincan Projesi kapsamında düzenlenen programlarda dile getirilen sorunlar bir bir çözülmeye çalışılıyor.

Meşveret Erzincan Projesi kapsamında ilki Otlukbeli ilçesinde düzenlenen toplantıda, Çayırlılı çiftçilerin gündeme getirdiği tarımsal sulama sorunları kapsamında Erzincan Valiliği koordinesinde yapılan çalışmalar sonucunda, Ozanlı Köyü Deresi’nden Çayırlı Göletine su aktarımı başladı.

Dünyaca tanınmış Kemah Cevizi 32 bin ağaçla ekonomiye can oluyor Dünyaca tanınmış Kemah Cevizi 32 bin ağaçla ekonomiye can oluyor

Çayırlı ilçesi Ozanlı Köyü Deresi’nden sulama mevsimi haricinde boşa akan suyun değerlendirilmesi amacıyla 2 kilometrelik mesafeye 400 mm çapında borular döşenerek, Çayırlı ilçesinde bulunan ve tarımsal sulama amaçlı kullanılan Çayırlı Göleti'ne aktarılıyor. Yapılan bu çalışma ile tarımsal faaliyetlerde bulunan çiftçilerin özellikle son yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle, artan sulama ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

Çayırlılı çiftçilerin için büyük öneme sahip olan ve Erzincan Valiliği koordinesinde; Erzincan İl Özel İdaresi, Çayırlı Kaymakamlığı ve Çayırlı Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen bu çalışma, bölgedeki tarımsal faaliyetlere büyük destek sağlayacak.