Enfes bir yemek olan nohut yemeğinin sağlığımıza birçok faydası var. Peki, haşlama suyunun cilde faydalarını biliyor musunuz? Cildi sımsıkı yapıp gençleştiriyor. Parlatıyor ve pamuk gibi yapıyor.

ŞOK ! ŞOK 20 Temmuz Kataloğunda büyük indirimler! QUADRO Notebook, Motosiklet telefon tutucu, valiz masa ve dolaplar ŞOK ! ŞOK 20 Temmuz Kataloğunda büyük indirimler! QUADRO Notebook, Motosiklet telefon tutucu, valiz masa ve dolaplar

Nohut besin değeri yüksek baklagillerden biri. Ancak nohudun sadece kendisi değil suyu da oldukça besleyici ve faydalı. Nohut suyu içinde çeşitli vitaminler ve mineralleri barındırarak cilt bakımında önemli rol oynar.

NOHUT SUYUNUN CİLDE FAYDALARI

Nemlendirir:

Nohut suyunun cildi nemlendirme ve yumuşatma özelliği var. İçerdiği doğal yağlar ve su, cildin nem dengesini korur. Ciltte oluşan kuruluk ve pullanmaları engelleyerek daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.

Ton dengeler

Nohut suyu cilt tonunu dengelemeye yardımcı olur. Düzenli kullanımla ciltteki renk farklılıkları azalır ve cilt daha eşit bir tona kavuşur. Ayrıca, nohut suyu cilt lekelerini ve izlerini hafifletmede de yardımcıdır.

Cildi temizler ve arındırır

Nohut suyunun cildi temizleme ve arındırma özelliği vardır. Ciltte zamanla kir ve yağlar birikir. Nohut suyu bu kirleri nazikçe temizler. Ayrıca gözeneklerin tıkanmasını önler

Cildi sıkılaştırır

Nohut suyu cildi daha sıkı ve elastik hale getirir, bu da sarkma ve kırışıklıkları azaltır. Cilt dokusunu güçlendirerek daha pürüzsüz ve genç bir görünüm kazandırır.

İltihabı kurutur

Nohut suyu içinde anti-inflamatuar özellikler taşır. Bu sayede ciltte ki kızarıklık tahriş ve iltihaplanmayı yok etmeye yardımcı olur. Özellikle hassas ciltler için nohut suyu doğal bir bakım ürünü olabilir.

Vitamin deposudur

Nohut suyu, B vitamini, magnezyum, demir ve çinko vitaminler ve mineraller açısından zengindir

NOHUT SUYUNUN KULLANIMI

1.Nohut suyunu pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Bu işlem cildinizi temizler, nemlendirir ve arındırır. Sabah ve akşam cilt temizliğinden sonra uygulamanız doğru olacaktır.

2. Yaptığınız doğal maske malzemeleriyle karıştırarak yüz maskesi yapabilirsiniz. Banyo suyuna ekleyin

3.Bu suyu banyo yaptığınız suya direk ekleyip tüm vücudunuzda kullanabilirsiniz. Bu yöntem, cildinizin genel sağlığını ve yumuşaklığını artırır.

Editör: Yasemin Dülgeroglu