Ziyaretin en önemli gündem maddesi MEB ile TÜBİTAK iş birliğinde gerçekleştirilen "Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu yarışmasında final aşaması sergisinde teşvik ödülüne layık görülenMelek Bedir ve Eylül Deniz adlı öğrencilerin hazırlamış oldukları ve danışmanlığını Matematik Öğretmeni İnan Durukan'ın yaptığı "Pell Sayılarından Yeni Aile" adlı poster yarışması ve "Asal Mısın" adlı poster başvurusu ile Ceren Karakoç, Muhammet Emin Gömrükçü, Zehra Feyza Taştan adlı öğrencilere ve danışman öğretmen Murat Ağbaba'ya  Erzincan’ı başarı ile temsil ettikleri için öğretmen ve öğrencilerin huzurunda İl Millî Eğitim Müdürü teşekkür edildi. 

İlçe millî eğitim müdürler kurulu toplantısı yapıldı İlçe millî eğitim müdürler kurulu toplantısı yapıldı

Eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde görmek, öğretmen ve öğrencilerle bir arada olmak amacı ile okul ziyaretlerine devam eden İl Millî Eğitim MüdürüAziz Gün, hafta içerisinde Özel Erzincan Uğur Anadolu Lisesi ziyaretinde konferans salonunda öğrenci ve öğretmenlerle buluştu. Müdür Gün, haftanın başka bir okul ziyaretinde Fevzi Efendi İlkokulunu ziyaret ederek, okulda yürütülen çalışmalar hakkında idarecilerimizden bilgi aldı. Dersliklerde öğrencilerin, öğretmenler odasında öğretmenlerimizin misafiri olan Gün, eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Hafta içerisinde ilçe ziyaretleri, açılışlar, proje tanıtımları gibi birçok etkinliğe katılan Gün, haftanın son iş gününde Beşsaray İlk-Ortaokulu, General Cihat Akyol İlk-Ortaokulu ve Erzincan Merkez Özel Eğitim Anaokulunu ziyaretlerinde sınıflarda öğrencilerin misafiri olup öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Gün, akademik başarının yanında milli ve manevi değerlerle donanmış, dürüst, ahlaklı  bireyler yetiştirmenin önemini vurguladı. Tübitak projeleri, EBA ve yeni uygulamaya geçirilen ÖDS hakkında öğretmenlerle değerlendirmelerde bulundu. Erzincan ev sahipliğinde yapılacak TUBİTAK Bilim Olimpiyatlarına katılımı ve niteliği arttırıcı çalışmalar yapılmasını tavsiye edip okulda yürütülen çalışmalar hakkında okul yöneticilerinden bilgi aldıktan sonra ziyaret sona erdi.

Merve KİRAZ