Plaja giderken abartılı makyaj yapmak yerine doğru ürünleri minimum şekilde uygulayarak yok gibi görünen yüz makyajı ile hem doğal hem de kusursuz görünebilirsin.

Güneş kremi

Cilt sağlığınızı korumak her zaman makyajınızın ilk adımı olmalı. Işıl ışıl bir cildin ilk gerekliliği onun gerçekten sağlıklı olmasıdır. Yaz aylarında güneşten cildimize dosdoğru gelen UV ışınları, eğer dikkat edilmezse, cildimize farkında olmasak bile leke bırakarak zarar verebilir. Plaj makyajına önem veren kadınlar için güneş kremi üreten bakım firmaları kapatıcılık özelliği gösteren yeni güneş kremlerini yıllar önce piyasaya sürdü. Hatta artık güneş kremleri yalnızca plaj ürünü değil; rutin bir güzellik ürünü haline geldi; kapatıcı özellikli, nemlendiren, leke giderici ve yaşlanma karşıtı güneş kremleri mevcut. 

 Kaş Sabitleme

Hiç makyaj yapmasak bile en azından kaşlarımızı tarayıp, şeffaf bir sabitleyiciyle onları sabitlemek yapabileceğimiz en doğru hareketlerden ilki. Yüz ifademizi büyük ölçüde değiştiren kaş yapımızın her zaman yüzümüze uygun ve bakımlı durmasını istiyorsak bu adımı atmalıyız.

Fondöten / Kapatıcı

Plaj makyajında ince yapılı fondötenler kullanmalısınız. İnce yapılı su geçirmeyen bb kremler ve kapatma özelliği olan renkli güneş koruyucuları renk eşitsizliklerinizi gidererek doğal ve genç bir stil yakalamanıza yardımcı olur.

Allık / Bronzer

Cildinize sağlıklı bir ışıltı ve canlılık katmak için allık ve bronzer kullanabilirsiniz. Makyaj çantanızda her zaman hafif tonlarda seçtiğiniz bir allık veya bronzer olmalı.

Göz makyajı

Suya dayanıklı malzemeler kullanmak çok önemli. Seçeceğiniz maskara, eyeliner ya da göz kalemi mutlaka waterproof özellikte olmalı. Böylece gözlerinizi belirginleştirirken kalıcı bir makyaj yapmış olursunuz.

Dudak makyajı 

Diş Macunu, Duş Jeli, Bebek Kolonyası ve Torku Ürünlerinde BİM İndirimi! 10 Ekim 2023 BİM Aktüel Ürünler Kataloğu Diş Macunu, Duş Jeli, Bebek Kolonyası ve Torku Ürünlerinde BİM İndirimi! 10 Ekim 2023 BİM Aktüel Ürünler Kataloğu

Plaj makyajımızın da önemli noktalarından biri dudak balmlarıdır. Güneş, rüzgâr ve tuzlu su gibi faktörle karşı dudaklarınızı nemlendirirken ışıltı katmak için tercih edeceğiniz dudak balmı ya da dudak parlatıcısı makyajınızı harika bir şekilde tamamlar.