Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kahvaltı programına Rektör Prof. Dr. Akın Levent,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. AdemBaşıbüyük,  Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Kurumsal İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Selma Taşkesen, Kurumsal iletişim Koordinatörlüğü personeli ile ilimizdeki basın çalışanları katıldı.

Toplantıda basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Rektör Prof. Dr. Akın Levent, gece gündüz demeden toplumu bilgilendirmek adına fedakârca çalışarak kamu hizmeti görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışan gazetecilerin  her zaman değerli ve kıymetli olduğunu dile getirdi.

Basın mensupları ile bir süre sohbet eden Rektör Levent,   2006 yılından bu yana üniversitenin her alanda büyüme hızını artırdığını belirtti.  Son yıllarda Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi olma yolunda önemli adımlar atan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin birçok alanda önemli başarılara imza attığına dikkat çeken Rektörümüz, geçtiğimiz eylül ayında Üniversitemizde gerçekleşen Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumu’nun ülkemizde ve dünyada büyük ses getirdiğini ifade etti. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin TürkDevletleri Teşkilatı tarafından gözlemci üye olarakkabul edilmesinin de önemlilik arz ettiğine değinen Rektör Levent,EkoAvrasya Vakfı’nın düzenlediği “KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na Kabulü Toplantısı’na Türkiye’den tek rektör olarak katılmanınım gururunu da yaşadığını söyledi. 

Toplantıda Deprem Teknoloji Enstitisü’nünÜniversitede  kurulmasının önemli bir gelişme olduğuna dikkat çeken Rektör Levent:  “Deprem Teknoloji Enstitüsü, Türkiye’ de tek olacak bir yer. Burada deprem konusunda yapılacakçalışmalar, ilimize ve ülkemizeönemli şeyler kazandıracaktır ve ilimiz ve üniversitemizin isminin sürekli olarak anılmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Meydan 24Yaşam Merkezi ile de bilgiler aktaran Rektör Levent,  merkezin yapımı tamamlanınca Üniversitemizdeki eğitim ve öğretim için önemli bir gelir kaynağı olacağını ve böylece dünya üniversiteler sıralamalarında büyük başarı gösteren üniversitemizi daha da ileriye taşıyacakları inancında olduğunu belirtti.
Kahvaltı programında son olarak Erzincan Binali Yıldırın Üniversitesinindünyada ve ülkemizdeki başarılarına değinen Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin Times HıgherEducatıon sıralamasındaTürkiye'deki devlet üniversiteleri arasında 10. sırada,2022 URAP verilerine göre Türkiye’deki Üniversiteler arasından 37. sırada, Klinik ve Sağlık Alanları2023 verilerine göre ulusal sıralamada 26. sırada olma başarısı gösterdiğini söyledi.  
Program sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Rektör Levent, tüm basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Haber: Eyyup TAŞ