Mustafa Sarıgüm Erzincan'da ziyaretlerine devam ediyor. Saadet Partisi İl Başkanlığı ile CHP il Başkanlığı'nı ziyaret eden Mlletvekili adayı Mustafa Sarıgül, CHP ve İyi parti İstanbul il başanlığına yönelik saldırıları kınadı.

Sarıgül: "CHP ve İYİ Parti İstanbul İl başkanlıklarına yönelik saldırı oldu. Ak Parti Adana ve İstanbul büroları saldırıya uğradı. Bu saldırıların hepsini şiddetle kınıyorum. Mübarek bayram günü Sayın Kılıçdaroğlu’na saldırmaya kalktılar. Sayın Kılıçdaroğlu, saldırı sonrasında takdir edilecek bir tavır ortaya koydu. “Sorumlu davranalım. Benim hakkım varsa ben helal ettim, diyerek, halkımızı sakin olmaya çağırdı, ortamı germedi, kin ve öfke dili kullanmadı. Sayın Kılıçdaroğlu bir cumhurbaşkanına yakışacak şekilde davrandı." dedi. 

ÜLKEMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül açıklamasında ülkenin insanlarının ayrıştırılmasının büyük bir sorun olduğunu belirterek bütün siyasileri ve hemşerilerini sağduyuya davet etti. "Herkesi sağduyuya ve sükunete davet ediyorum. Halkının büyük çoğunluğu Müslüman olup demokrasiyle yönetilen bir ülke olmanın kıymetini bilelim. Birkaç tane kullanışlı meczup yüzünden kendimizden şüpheye düşmeyelim. İlk kez seçime gitmiyoruz. Biz bayram gibi seçimler yapan, düğüne gider gibi sandığa giden, sandıktan çıkana saygı gösteren bir ülkeyiz. Gelin hep birlikte,14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimleri bir demokrasi bayramına dönüştürelim kazanan demokrasi olsun." dedi. 

HABERİN DETAYLI FOTOĞRAFLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ