AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladılar.

Erzincan Milletvekilleri,  Velileri ve Öğrencileri Ergan Kayak Merkezine davet ettiler.

AK Parti Erzincan Milletvekili mesajlarında: "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu, yoğun ve son derece başarılı geçen bir eğitim döneminin ardından heyecanla beklenen yarıyıl karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşıyoruz.  Bir dönem boyunca gösterdikleri gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyoruz.

‘KENDİNİZİ GELİŞTİRECEK ETKİNLİKLER YAPMANIZI ÖNERİYORUZ’

Tercan Barajının doluluk oranı yüzde yüze ulaştı Tercan Barajının doluluk oranı yüzde yüze ulaştı

 “Sevgili Öğrenciler; Birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Karnelerini alan bütün öğrencileri gayretlerinden dolayı kutluyor, karnenizdeki notlar ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, başara bileceğinize dair güveninizi hep diri tutmanızı diliyoruz. Bu tatilde hepinize dinlenirken kendinizi geliştirecek etkinlikler yapmanızı, bol bol okumak, araştırmak, için olabildiğince istekli olmanızı öneriyor ve iyi tatiller diliyoruz.

‘AİLECE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMEK İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT’

Kıymetli Veliler; Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Karne, çocuğunuzun ne kadar zeki olup olmadığının bir göstergesi değildir. Çocuğun, eğitim dönemi boyunca öğretilen konuları ne kadar öğrenip, öğrenemediğini gösterir. Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir. Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Çocuğunuza özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak çocuğunuz ile kurduğunuz bağı geliştirecek ve özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır. Bu nedenle tüm velilerimizi ve öğrencilerimizi Ergan Kayak Merkezine davet ediyoruz.

‘ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINIZDAN DOLAYI SİZLERİ TEBRİK EDİYORUZ’

 “Kıymetli Öğretmenler; Çocuğun yetişmesinde sırayla, Anne; evladın edep ve terbiyedeki göstergesi, Baba; çocuğun eğitimiyle yakından ilgilenen, hedefini tayin etmesinde yardımcı olan desteği, Toplum; sevgide saygıda, ilimde, dürüstlükte terbiyede eksikliklerini gideren yardımcısı, Öğretmenler; cevheri ortaya çıkartmada ve işlemede bir kaşif olmalıdır. Bu cevherleri vatanına, milletine ve devletine sadık, aklı hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmek için göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, bütün öğretmen ve öğrencilerimize aileleriyle birlikte huzur dolu ve sağlıklı bir yarıyıl tatili diliyoruz” ifadelerini kullandılar.