"Doğru Tercih Başarılı Gelecek" Eğitim Çalıştayında toplam 10 komisyon kurularak bu komisyonların çalışmaları raporu tüm lise müdürleriyle paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde, Erzincan’da 23-24 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenen mesleki yönlendirme, alan dal seçimleri, pandemi sürecinde rehberlik faaliyetleri, derslerin daha etkin işlenmesi, öğrencilerin akademik başarılarının artırılması, yaşanan sorunlar ve bu sorunlar için çözüm önerileri ve gelecekte yapılması planlanan çalışmaların ele alındığı "Doğru Tercih Başarılı Gelecek" Eğitim Çalıştayında toplam 10 komisyon kurulmuş ve bu komisyonların çalışmaları raporu tüm lise müdürleriyle paylaşıldı.

Mehmet Akif İlköğretim İlkokulu konferans salonunda yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Murat Demir , Ferhat Albayrak, Şube Müdürleri ve Erzincan merkez de görev yapan tüm liselerin müdürleri katıldı. Toplantıda 23-24 Ekim 2021 tarihinde yapılan 130 öğretmen ve 28 idarecinin katılımıyla gerçekleştirilen "Doğru Tercih Başarılı Gelecek" Eğitim Çalıştayında alınan tavsiye karlarının uygulanması ve bu uygulamaların yol haritasının belirlenmesi üzerinde duruldu. Çalıştay raporunun editör komisyonu tarafından sunulan programda yaklaşık iki saat süresince alınanan kararlar üzerinde fikirler paylaşıldı.