Mahalle muhtarlarına farkındalık aşılandı Mahalle muhtarlarına farkındalık aşılandı

Belediye Başkanı  Bekir Aksun düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği Mahalle toplantılarında vatandaşları ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Belediye tarafından "MAHALLELİ Soruyor BAŞKAN Cevaplıyor" sloganı ile başlatılan ve yoğun ilgi gören Mahalle toplantıların 16’ncısı Mengüceli Mahallesi halkının katılımı ile Erzincan Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Eşi Ürküş Aksun, MHP İl Başkanı Salih Aksu, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ayaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, Mengüceli Mahallesi Muhtarı Reşat Bağdaş ve Mahalle halkının katılımı ile gerçekleştirilen toplantı yoğun ilgi gördü.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda daha sonra 3 Yıl içerisinde Erzincan Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ve planlanan projelerin anlatıldığı tanıtım videosu izlendi.

Programda konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur Mengüceli Mahallesinde yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verdi.

Mengüceli Mahallesi Muhtarı Reşat Bağdaş ise konuşmasında, Mahallesinde yapılmasını istediği işler hakkında isteklerini anlatarak, toplantının yapılmasından dolayı Belediye Başkanı Aksun’a teşekkür etti.

Programda Konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Salih Aksu ise, vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Başkan Aksun’a teşekkür etti.

Düzenlenen programda konuşma yapan Başkan Aksun; “ Bugün burada sizlerin sorularına cevap vermek sorunlarımızı birlikte tesbit edebilmek vesilesi le toplandık. Muhtarıma teşekkür ediyorum o kadar nazik bir şekilde isteklerini dile getirdiki bir an önce bunları tamamlamak istiyoruz inşallah. Hepsini Müdürlerim, Başkan yardımcılarım not aldılar. Sayın Muhtarımın saydığı konuları tamamlayacağız. Sizi fazla yormamak adına sizin sorularınızı almak, taleplerinizi dinlemek ve birlikte planlamak için şimdiden hayırlı akşamlar diliyorum” diye konuştu.

Başkan Aksun’un konuşmasının ardından soru – cevap kısmına geçildi. Mahalle halkının istek ve sorunlarını dinleyen Başkan Aksun, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri vatandaşların sorularını cevaplandırdılar.

Haber: Merve KİRAZ