Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) arasında imzalanan protokol çerçevesinde arsa karşılığı yapımı tamamlanan üç okulda incelemelerde bulundu.


Erzincan Valisi Mehmet Makas ile birlikte; Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu ve beraberindekiler, Şeker Fabrikası yanında bulunan Güzel Sanatlar Lisesi Atölye Binasını, Akyazı İlkokulu’nu ve Yunus Emre Mahallesi’nde ki Mesleki Eğitim Merkezi Okul Binasını gezerek, incelemelerde bulundular.


Yapılan protokol çerçevesinde, yapımı tamamlanan okul binalarının en kısa zamanda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edileceğini belirten Erzincan Valisi Mehmet Makas, bununla birlikte Atatürk Mahallesi’nde yer alan Bilim Sanat Merkezi'nin (BİLSEM) bulunduğu arsanın da Erzincan Ticaret ve Sanayi Odasına devredileceğini söyledi.


Öğrencilerin daha donanımlı ve yeni okullarda eğitimlerine devam edeceğine vurgu yapan Erzincan Valisi Mehmet Makas, yeni yapılan bu okulların karşılığında devri yapılacak olan BİLSEM'in yerinde Erzincan’a yakışır, daha modern ve donanımlı yeni bir Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının yapılacağını söyledi.


Erzincan Valisi Mehmet Makas, bu hizmetlerin Erzincan’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

'Başbağlar Katliamı’ davasında dördüncü duruşma görüldü 'Başbağlar Katliamı’ davasında dördüncü duruşma görüldü